- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Archiwum Wiadomości
- Rok szkolny 2016/2017
- Archiwum 2015/16
- Archiwum 2014/2015
- Archiwum 2013/2014
- Archiwum 2012/13
- Archiwum 2011/2012
- Archiwum 2010/2011
- Archiwum 2009/2010
- Archiwum 2008/2009
- ROZWAŻANIA PO LEKCJI ETYKI
- O szkole
- Tekstowa podstrona
Pożegnanie klas 3 gimnazjum
Żegnamy Was!
W środę 25.06.14 w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie klas III. Z tej okazji zostali zaproszeni nauczyciele, rodzice oraz inni goście. Uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie w przepiękny sposób zatańczyli poloneza. Każdy zaniemówił z wrażenia, zwłaszcza rodzice, którzy z przejęciem obserwowali taniec z balkonu.Następnie przenieśliśmy się na aulę, aby zobaczyć część artystyczną. Absolwenci w dość niecodzienny sposób przedstawili swój dzień w szkole. Nie zabrakło śmiechu ale też łez wzruszenia, że to już koniec przygody z gimnazjum. Młodsze roczniki pożegnały trzecioklasistów romantyczną, wzruszającą, muzyczną i z lekka humorystyczną scenką. Na gości i rodziców czekał słodki poczęstunek.
Naszym absolwentom życzymy wysokich lotów oraz podejmowania samych najlepszych decyzji.
Werka
Dzień Sportu i Zabawy
W poniedziałek 23.06.14 część naszego niesamowitego grona pedagogicznego zafundowała nam przedstawienie z mieszanej okazji: Dnia Dziecka i rozpoczynających się niedługo wakacji. Wszyscy śmialiśmy się z zabawnych strojów i zachowań naszych nauczycieli. Niespodziewaliśmy się, że w naszych nauczycielach drzemią wielkie aktorskie talenty, które mogą efektownie zabłysnąć w prezentowaniu klasycznych tekstów Brzechwy i Tuwima. Zabawnie było zobaczyć matematyczkę w roli Samochwały albo WF-istkę w roli Gaduły. Poznaliśmy też drugie oblicze WF-isty, pana Kowalskiego – brzechwowego lenia, śpiącego do południa i grającego w LOLa po nocach. Pani Gotowczyc zszokowała nas wszystkich swoim wyglądem scenicznym, brawurowo wcielając się w rolę Józia – abnegata. Kwestie aktorów zagłuszały salwy śmiechu całej publiczności, która pospadałaby na pewno z krzeseł, gdyby nie fakt, że siedziała na podłodze. Wielkie brawa!
M, V, M.
Działo się dzisiaj sporo.
Po niezwykłych emocjach teatralnych, mieliśmy jeszcze szansę zaznać uczty muzycznej. Nasi utalentowani gitarzyści zaprezentowali swoje wirtuozerskie umiejętności godne Joe Satrianiego, Steve’a Vai, Paco de Lucii i innych mistrzuniów wioseł elektrycznych lub klasycznych. Brawurowo wykonali znane przeboje gitarowego rzeźbienia. Publiczność szalała w rytm szarpanych strun.
M, WW Dniu Sportu i Rekreacji nie zabrakło również szansy dla rozwoju artystycznego.Nasi utalentowani uczniowie poprowadzili warsztaty taneczne z kilku rożnych stylów: taniec towarzyski, współczesny, zumba, dancehall oraz robiący od jakiegoś czasu furorę w naszej szkole C-walk. Na koniec wszyscy uczestnicy warsztatów zaprezentowali nabyte umiejętności w auli szkolnej. Publika szalała
Uczniowie, którzy preferowali bardziej spokojny i wyciszający rodzaj aktywności mieli okazję stworzyć kolorowe rysunki Mandali na boisku szkolnym Niektórzy poszli nawet dalej z inwencją twórczą, można powiedzieć, że "odbiła im palma" dosłownie i w przenośni na myśl o wakacjach.I.K.
DK, 26.06.14
Gimnazjada
29 maja 2014 roku pod opieką p. Agaty Sągol brałyśmy udział w Gimnazjadzie, która odbyła się w Autorskim Liceum Artystycznym i Akademickim (ALA). Reprezentowałyśmy szkołę przedstawieniem, pt. Funny Princess, parodią dobrze znanej nam baśni "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".
Przedstawienie było prezentowane w j. angielskim, a dzięki osobistemu zaangażowaniu każdej z nas i ciężkiej pracy Asi i Dominiki nad scenografią, w swojej kategorii zostałyśmy nagrodzone wyróżnieniem, czyli wygraną!
Po wielkim show czekały na nas warsztaty z wizażu i charakteryzacji, z których nie wyszłyśmy cało.
Judyta SDK.
Goście z Ukrainy
W dniu 14 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami wymiany polsko-ukraińskiej prowadzonej przez władze Gminy Długołęka. Współpracę nawiązano w 2001 roku, a kontakty wymiany polsko-ukraińskiej ruszyły w 2004 roku.
Mieliśmy okazję spotkać się z parą przesympatycznych młodych mieszkańców zaprzyjaźnionej (z Gminą Długołęka) ukraińskiej gminy Sarny w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie. W spotkaniu tym uczestniczyli wybrani uczniowie z klas I i II LO.
Ponad godzinna wizyta młodych Ukraińców charakteryzowała się szczerą rozmową przy domowym cieście. Nasza młodzież zadawała zaproszonym Gościom pytania z zakresu historii, ostatnich wydarzeń na Ukrainie, edukacji i kultury.
Na koniec ukraińscy goście dokonali wpisów do Szkolnej Księgi Pamiątkowej. Niestety wizyta ze względu na swój krótki charakter pozostawiła niedosyt naszym licealistom.
Spotkanie koordynowała Beata Babij-Sadowska
Spotkanie z Mistrzem
Dzisiaj w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć postać nietuzinkową, Rafała Kubackiego. Aby uhonorować gościa, przygotowaliśmy krótki acz zabawny program artystyczny. Nasi koledzy z klasy 1a wcielając się w rolę Rafała Kubackiego, odegrali skecz, w którym gloryfikowali szlachetną dyscyplinę sportu, jaką jest judo. Nie zabrakło w scence pochwały takich cnót, jak: waleczność, systematyczność i samozaparcie.
Następnie wykonano pieśń ku czci naszego gościa i autorski taniec. A wszystko to na tle karykatur mistrza Kubackiego wykonanych przez uzdolnione koleżanki ze szkoły. Gwoździem programu był pokaz chwytów judo.
Rafał Kubacki komentował na gorąco to, co się akurat działo na matach. Było to bardzo interesujące i pouczające. W drugiej części spotkania gość odpowiadał na wszystkie nasze pytania. Opowiedział nam m.in. swoją przygodę z filmem „Quo vadis”. Uświadomił nam, że jeśli czegoś bardzo pragniemy, to jesteśmy w stanie to zrealizować.
Dzięki ujmującej osobowości Rafała Kubackiego spotkanie to dostarczyło nam nie tylko rozrywki, ale i budujących przemyśleń.
Werka W. i Natalia G.
Edit DK 31.03.2014
Wycieczka bardzo edukacyjna :-)
W dniach 17 i 18 marca br. osiemnastu uczniów Zespołu Licealno-Gimnazjalnego w Długołęce wybrało się na wycieczkę do Warszawy i Torunia. Wycieczka była zorganizowana przez nauczycielkę fizyki i matematyki panią Dorotę Pawlaszek. Drugim opiekunem była nasza pani psycholog pani Iza Kaczmarczyk. Już sam wyjazd rozpoczynał się o 3.00 rano.
Pomimo późnej nocy w autokarze panowała miła atmosfera. Po długiej podróży doczekaliśmy się pierwszej atrakcji, która znajdowała się w miejscowości Świerk . Tam zwiedzaliśmy Reaktor Jądrowy i laboratoria. Ubraliśmy się w specjalne fartuchy, przechodziliśmy przez bramkę odkażającą i sterownię. Odbyła się również lekcja fizyki, podczas której wiele się nauczyliśmy. Następnie po zakwaterowaniu wyruszyliśmy zwiedzać Warszawę. Pierwszym punktem był Stadion Narodowy - Trasa Piłkarza prowadziła miedzy innymi przez szatnię, sale konferencyjną i płytę stadionu. Następnie poznaliśmy Starówkę Warszawy. Następnego dnia wczesnym rankiem pojechaliśmy do Obserwatorium Astronomicznego UMK w Piwnicach. Tam zobaczyliśmy dwa największe radioteleskopy (jeden z nich miał 32 metry) i teleskop optyczny, którym sami mogliśmy sterować. Potem udaliśmy się do Torunia. Tam obejrzeliśmy seans w Planetarium pt. "Znaki na Niebie". Następnie zwiedzaliśmy Dom Mikołaja Kopernika oraz Krzywą Wieżę. Po długim spacerze udaliśmy się na warsztaty w Muzeum Piernika. Tam po opowiadaniu o wyrobie pierników toruńskich, zrobiliśmy własne. Towarzyszyła nam świetna zabawa i poczuliśmy się znowu jak małe dzieci. Z niecierpliwością wyczekujemy następnej wycieczki.
Natalia Gabrych klasa 3cpod kierunkiem p. D. Pawlaszek
Edit, DK 24.03.14
WALENTYNKI 2014
W ostatni dzień przed feriami wypadał Dzień Zakochanych…
Jak co roku, w tym dniu w naszej szkole funkcjonowała „Poczta Walentynkowa”. Szkolne Amorki roznoszące w tym dniu listy miłosne i serduszka z życzeniami, jak nigdy miały pełne ręce roboty. Całą radość tego dnia, wszelkie rumieńce na twarzach dziewczyn i chłopców, mniej lub bardziej zakochanych, zwieńczyło przedstawienie „O miłości od prehistorii do współczesności”, przygotowane przez Panią Annę Chrzanowską i uczniów z naszego gimnazjum. Sztuka była zabawna i szokująca. Chyba wszystkich najbardziej ujęła scena ateńskiej uczty bogiń: z Afrodytą, Herą, Ateną i zazdrosną Eris oraz Parysem, oświadczyn ze średniowiecza i niesamowity prolog o uroczym chłopaku z internetowego portalu randkowego. Nie zabrakło także uroczego Romea i pięknej Julii… Cały dzień przebiegł w radosnej i miłosnej atmosferze.
Adrianna Pietrzykowska, kl. 2a Gim.
Zdjecia w Albumie.
Edit DK 10.03.14
Jasełka
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli religii: p. A. Chrzanowskiej i K. Bączkowskiej. Nie inaczej było w tym roku: 20 grudnia 2013r. o godzinie 12.30 w pięknie udekorowanej auli Zespołu Licealno – Gimnazjalnego zebrali się nauczyciele i uczniowie poszczególnych klas. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści, oczywiście uczniowie naszej szkoły. Wystąpili: J. Antolak, P. Błasiak, P. Grochocka, K. Szymczak, K. Reczka, K. Kaczmarczyk, J. Kaźmierczak, J. Tamioła, P. Jarmolińska, M. Ciosek, A. Bober, V. Kostrzewińska, K. Korzeniowska.
Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć tym razem historię wigilijnego wieczoru w pewnej rodzinie. Z humorem i nutą powagi widzieli walkę dobra ze złem, plan Lucyfera, który się nie powiódł, ponieważ na ratunek zjawili się „wszyscy święci z raju”, i Mikołaj i Śmierć i Archanioły…
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast młodzież miała możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
Puentą przedstawionej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,/ Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory...”
Na zakończenie zgromadzeni uczniowie i wychowawcy wysłuchali świątecznych życzeń i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.
„Jasełka na wesoło” zostały powtórzone w niedzielne popołudnie 5 stycznia w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Długołęce. Społeczność lokalna nas nie zawiodła, kościół był wypełniony po brzegi. Nie brakowało również aplauzu i podziękowań ze strony Księdza Proboszcza Łysiaka.
Opiekun i nauczyciel religii Anna Chrzanowska
Zdjecia w linku poniżej:
https://zlgdlugoleka.edupage.org/album/
Edit DK 15.01.14
Wigilie klasowe
W piątek przed świętami, 20.12.2013 odbyły się klasowe wigilie.
Klsa 1a gimnazjum opisała swoje spotkanie:
Dzisiaj w klasie 1a odbyła się pierwsza szkolna wigilia. Każdy z klasy miał przynieść coś dobrego i stosownego. Większość z nas stanęła na wysokości zadania przynosząc zdobyczne prawdziwie wigilijne potrawy. Wszyscy rozmawialiśmy, śmialiśmy się i oczywiście opychaliśmy się przyniesionymi smakołykami.
W trakcie klasowej biesiady omawialiśmy także obejrzane chwilę wcześniej szkolne jasełka, chwaląc kolegów, którzy wcielili się w role Lucyfera i Archanioła Gabriela.
W imieniu całej klasy 1a z wychowawcom chcemy życzyć wszystkim Spokojnych, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
WerkaEdit DK, 13.01.14
Wernisaż Weroniki
W ciągu ostatnich dni mieliśmy okazję oglądać wernisaż Weroniki Doleckiej oraz Joanny Roszkowskiej. Miał on miejsce w auli, gdzie wywieszone zostały dzieła moich koleżanek . Weronika i Joanna, jak na prawdziwe artystki, na prawdziwym wernisażu, zadały o drobny poczęstunek.
Ich prace były niesamowite, a to drobiazgowo odmalowany aparat fotograficzny, a to demoniczny malunek na koszulce, a to urocza grafika komputerowa. Mnie najbardziej spodobało się dzieło przedstawiające ciecz wlewająca się do lampki. Mam nadzieję, na jeszcze.
Klaudia Sara Hałycz IIIc, 19.12.13
Edit DK, 13.01.14
Akcja wsparcia
- W grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole po raz drugi odbyła się Akcja Wsparcia mająca na celu pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej gminie. Pomysłodawczynią i dobrym duchem akcji jest Pani Iwona Olejnik - nauczycielka z wielkim sercem. Do udziału w Akcji włączyło się wielu uczniów naszej szkoły, którzy dyżurowali przez 2 tygodnie w magazynach szkoły oraz Urzędu Gminy oczekując na darczyńców. Mogliśmy również liczyć na wspaniałych absolwentów naszej szkoły, którzy stanowili nieocenioną pomoc podczas pakowania produktów i rozwożenia podarków do rodzin.Koordynatorem Akcji był nasz przewodniczący szkoły Adrian Mielecki przy pomocy psychologa szkolnego Izabeli Kaczmarczyk.W piątek 20 grudnia wieczorem, cały hol szkoły i korytarz dosłownie tonął w darach, które trzeba było posegregować i zapakować do pudełek. Cała ta logistyka zajęła aż 7 godzin. Po raz kolejny okazało się, że współpraca i zaangażowanie młodych ludzi oraz "tęga głowa" Pani Iwony Olejnik pozwoliły doprowadzić akcję z sukcesem do końca. W sobotę 21 grudnia tuż przed samymi Świętami do 47 rodzin z naszej gminy trafiły paczki z niezbędnymi produktami żywnościowymi, artykułami chemicznymi, zabawkami, ubraniami a nawet rower górski, który został podarowany najliczniejszej rodzinie.Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, absolwentom oraz pozostałym osobom, które wspierały naszą Akcję Wsparcia.Do zobaczenia za rok i wszystkiego najlepszego w w Nowym Roku 2014!Izabela KaczmarczykEdit DK, 13.01.14
"Weronika postanawia umrzeć"
16 listopada br. grupa dziesięciorga uczniów pod kierunkiem p. Anny Chrzanowskiej uświetniła spotkanie Koła Emerytów i Rencistów w Długołęce. Wystawiono inscenizacje pt. "Weronika postanawia umrzeć", na podstawie powieści jednego z najbardziej uwielbianych pisarzy naszych czasów Paulo Coelho.
W rolę tytułowej Weroniki wcieliła się tym razem Aleksandra Lewandowska - uczennica klasy 1A naszego Liceum.
Weronika ma w życiu wszystko: urodę, dobrze płatną pracę i piękne mieszkanie w Nowym Jorku. Brakuje jej jednak najważniejszego: sensu życia. Dlatego pewnego wieczora, Weronika postanawia umrzeć. Dwa tygodnie później budzi się w szpitalu psychiatrycznym ze śpiączki. Okazuje się, że lekarzom udało się ją uratować po próbie samobójczej. Jednak serce Weroniki doznało nieodwracalnego uszczerbku i wkrótce przestanie bić. Mając przed sobą niewiele czasu, Weronika zaczyna patrzeć na świat jak nigdy wcześniej. Zmienia siebie i chce korzystać z życia. Pomaga jej w tym Zetka (Joanna Daniecka 2B LO), która także na nowo odkryła swoją osobowość oraz swoje możliwości i fascynacje. Sztuka kończy się pięknym przesłaniem, że warto żyć i kochać. To uświadamia Weronice Edward (Marcin Jarzyna 1ALO). Próbę samobójczą tłumaczą słowa dr Igora (Jakub Kaźmierczak 1A LO): "Szaleńcy popełniają czasem szaleństwa..., a szaleńcem jest każdy z nas po-trosze..." W rolę pielęgniarki, która budziła grozę i uśmiech na widowni, wcieliła się Justyna Antolak 1A LO. Przedstawienie uświetnił śpiew Piotra Skawskiego (1A LO).
A.ChrzanowskaEdit DK 9.12.13
Polonia Restituta
Fragment listu - artykułu ppłk rez. mgr Krzysztofa Majera, który odwiedził naszą szkołę 8 listopada 2013:
Polonia Restituta
Wrocławskie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości świętowaliśmy m.in. w gronie aktywu Związku Weteranów i Rezerwistów WP im. generała Franciszka Gągora. 8. listopada br. na zaproszenie nauczycielki historii Beaty BABIJ-SADOWSKIEJ do Zespołu Licealno-Gimnazjalnego w Długołęce na patriotyczny montaż poetycko-muzyczny zostali zaproszeni: ppłk Krzysztof MAJER i kpt. żegl. Ryszard ZŁOCIŃSKI. Swoimi refleksjami z okazji obchodów Święta Niepodległości podzielił się z młodzieżą kol. Krzysztof MAJER i wręczył wykonawcom karty pocztowe „Mamy Niepodległą”. Następnie wraz z dyrektorką Grażyną PILARSKĄ i przewodniczącym Rady Gminy ppłk Stanisławem AZAREWICZEM udaliśmy się na spotkanie przy kawie zaproszonych gości.
ppłk rez. mgr Krzysztof MAJER
Pan ppłk dołączył zdjęcia autorstwa: Jerzy NAGODA, Marek ŚWIĄTEK, Krzysztof MAJER, Arkadiusz BOROWIECKI. Zdjęcia w Albumie.
DK, 14.11.2013
Uroczystość z okazji Święta Niepodległości
Obchody Dnia Niepodległości
8 listopada uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem Pani Beaty Sadowskiej przygotowali przedstawienie upamiętniające tę historyczną rocznicę. Akcent był położony na historyczne wydarzenia sprzed lat 95. Zabrzmiały pieśni legionowe, przywołano postaci Piłsudskiego i innych akuszerów niepodległej Polski. Wzruszyła nas pieśń w wykonaniu Emila Sozańskiego, a Bartosz Jarocki tradycyjnie już napisał z tej okazji wiersz i z zapałem wyrecytował go na zakończenie podniosłej uroczystości.
Weronika W.pod kerunkiem p. H. Banaszczyk
Zdjęcia z uroczystości w Galerii zdjęć.
Edit DK 14.11.2013
BAJKI W MIRKOWIE
W ostatni czwartek nasza grupka teatralna (powołana do życia specjalnie na tę okazję przez panią Annę Chrzanowską) wystąpiła w Mirkowie przed tamtejszymi dzieciakami. Było to przedstawienie pt. „Zniknięcie bajek”.
Dzieci chętnie współpracowały, a my się świetnie bawiliśmy. Nie obyło się bez przygód – rycerz Antoś zapomniał miecza, został za kulisami, machał więc ręką zajadle; Marcie – czarodziejce, spadł z głowy kapelusz i walnęła w drzewo, co spowodowało salwy śmiechu na widowni. Ale śmiech publiczności zamierał na ustach na widok koleżanki Korzeniowskiej, która w roli czarownicy budziła autentyczną grozę wśród młodocianej publiczności. Jak widać zdolności aktorskich nam nie brakuje.
Miło jest nieść sztukę teatralną młodszym widzom.
Viktoria, Magda
pod kierunkiem p. H. Banaszczyk
DK, 14.11.2013
Uczniowie w schronisku Tara
Dnia 28.10.13 odbyła się wycieczka do schroniska Tara. Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi mieli okazję pojechać do tego magicznego miejsca, gdzie z dala od zgiełku miasta zwierzęta, które wcześniej doświadczyły traumatycznych przeżyć i wielkiej krzywdy, już teraz, bezpieczne i szcześliwe spedzają swoją "emeryturę".
Uczniowie podczas wycieczki nie tylko mieli okazje poobserwowac zachowanie i zycie zwierzat: koni, kóz, kotów, psów, które żyją, jak jedna wielka rodzina, ale także pracowali na rzecz schroniska, dzielnie grabiąc liscie, sprzątając obejscia wokół zwierząt, świetnie się przy tym bawiąc. Na koniec wszyscy zasiedli przy wspólnym ognisku, słuchając historii zwierzat opowiadanych przez Panią Scarlett Szyłogalis, załozycielkę schroniska. Historie wywołaly wiele emocji i skłoniły do dyskusji i pytań.
Mamy nadzieję że wyjazdy do Tary staną się małą tradycją naszej szkoły.
Dodatkowo uczniowie przekazali 200zł datku na rzecz schroniska.
Sukces w konkursie recytatorskim!
W ostatnią sobotę tj. 19 października br. dwóch uczniów z naszego Gimnazjum wzięło udział w XII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim: "Jan Paweł II -Papież Poeta, Papież Pielgrzym". Konkurs odbył się we wrocławskim Gimnazjum nr 4.
W czołówce znalazł się Jakub Tamioła z klasy Ib gim., zajmując 3 miejsce. Uczniów recytujących wiersze było trzydziestu siedmiu.
Gratulujemy sukcesu, Kubo! Dziękujemy Rodzicom i opiekunom.
Anna Chrzanowska
edit DK 22.10.13
Święto Edukacji inaczej
- Dzień Nauczyciela można spędzać na różne sposoby: na akademiach ku czci, w domu, na przedstawieniach. Ale można także w Ogrodzie Botanicznym, pięknym w swej jesiennej szacie.W tak pięknych okolicznościach przyrody klasy drugie wysłuchały wykładu pani J. Korcik, która z pasją opowiadała o geologicznej prahistorii planety; potem spacerowały wśród fontann, kaczek i snującej się porannej mgły. Zobaczyły w Muzeum Przyrodniczym także cios mamuta, skamieniałe ryby i proces powstawania bursztynu.
Magda C.
pod kierunkiem p. H. Banaszczyk
edit DK 16.1013
Akcja charytatywna
W dniach 11-13 października 2013r. odbyła się akcja pakowania zakupów w Selgrosie przy współpracy z łódzką fundacją "Dziewczynka z zapałkami".
W akcji wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zgodę na udział, a uczniom za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu.
Organizatorzy akcji,
p. Anna Chrzanowska
p. Katarzyna Bączkowska
edit DK 16.10.2013
Ale się działo! Taniec na wrocławskim Rynku
4 października 2013r. na wrocławskim Rynku uczennice klasy 3b wraz z przyjaciółmi zaprezentowały układ tańca nowoczesnego w ramach projektu edukacyjnego promującego naszą szkołę.
Patrycja Błasiak, Wiktoria Macniak i Agata Nalepa przygotowały dwuminutowy układ taneczny. Zorganizowały 15-osobową grupę tancerzy i zatańczyły przy muzyce, wzbudzając podziw mieszkańców Wrocławia i turystów.
W koszulkach z logo naszej szkoły zaprosiły przchodniów do Makareny i wspólnie zatańczyli ją przy wrocławskiej fontannie.
Projekt realizowany był w ramach zajęć artystycznych pod kierunkiem p. Inezy Marszałek, która wraz z p. pedagog, Wiolettą Pilarską uczestniczyła w pokazie.
Gratulujemy!!! I prosimy o więcej takich akcji :-)
Ineza Marszałek
edit DK 16.10.13
Deszczowa wycieczka
Pod koniec września klasy 2a i 2b wybrały się do Wrocławia, żeby zobaczyć najciekawsze miejsca w okolicach Rynku, pobawić się w przewodników, którzy pozostałym pokażą wybrane ciekawostki lub zabytki.
Gdy tylko wysiedliśmy z pociągu, musieliśmy natychmiast rozłożyć parasole lub założyć kaptury na głowy - zaczęło mocno padać. Pomyśleliśmy o przeczekaniu ulewy w teatrze Capitol, lecz już po pięciu minutach czekania na osłabnięcie opadów zacisnęliśmy zęby i postanowiliśmy ruszyć dalej, nie zważając na angielską pogodę.
Zatrzymaliśmy się przy pręgierzu. Dowiedzieliśmy się, że służył do wymierzania publicznych kar, w tym kary śmierci. Weszliśmy po 250 stopniach na szczyt wieży kościoła Marii Magdaleny, by na Mostku Czarownic wykrzyczeć cechy idealnego partnera z nadzieję, że duchy kapryśnych niewiast sprzed wieków usłyszą i pomogą spotkać ideał. Zobaczyliśmy również z bliska kamienice Jaś i Małgosia, wysłuchaliśmy opowieści o mieszkającym tam do niedawna artyście, Edwardzie Gecie Stankiewiczu. Obejrzeliśmy Jatki.Przez cały czas towarzyszył nam deszcz, ale wycieczka była udana, a te parę litrów na metr kwadratowy nie mogło nam jej zepsuć.
Magda C.pod kierunkiem p. H. Banaszczyk
edit DK 16.10.13
Warsztaty taneczne w Oleśnicy
27 września 2013r. w Szkole Myzycznej w Oleśnicy odbyły się warsztaty taneczne z tańców beskidzkich oraz break dance.
Najbardziej roztańczone osoby naszej szkoły, interesujące się każdą dziedziną tańca, wzięły udział w tych warsztatach. Pod kierunkiem pani Inezy Marszałek uczestniczyli w zajęciach: Natalia Golec (LO), Kasia Cegiełkowska, Marta Furga, Viktoria Kostrzewińska (2a gim.),Karolina Stankowska (1c) oraz Kamil Lis (2c).
Warsztaty prowadzone były przez choreografów i tancerzy Opery Wrocławskiej, którzy są ukraińskiego pochodzenia.
Nasi uczniowie po całodziennych zmaganiach na parkiecie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, bo z nowymi umiejętnościami i doświadczeniami.
Ineza Marszałek
edit DK 16.10.13
Warsztaty ceramiczne
18 i 25 września 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z ceramiki, które odbyły się w Pracowni Ceramiki „ Szynol” Beaty i Romana Szynol w Pasikurowicach. Organizatorem spotkań była Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa i Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy.
Warsztaty prowadzone były w ramach projektu „Zamkowe rzemiosło” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W czasie trwania warsztatów nasza młodzież i uczniowie z CKiW OHP w Oleśnicy poznali wiele ciekawych technik ceramicznych jak wykonywanie mozaiki, toczenie na kole garncarskim oraz wylepianie z form gipsowych czy metodą „z wolnej ręki”.
I. Matura
Edit DK 5.11.13
Warsztaty z jubilerstwa
24 października w naszej szkole odbyły się warsztaty z jubilerstwa. Warsztaty rękodzielnicze prowadzone były w ramach projektu „Zamkowe Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Funduszy Inicjatyw Obywatelskich, organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Dobra Widawa. Dodatkowymi osobami uczestniczącymi w spotkaniu były osoby z niepełnosprawnością intelektualną z Fundacji L'ARCHE we Wrocławiu pod opieką pani Katarzyny Przyślewicz, która jest koordynatorem projektu.
Zajęcia prowadziły panie Janina Sołtysiak i Alicja Krasny, które odkrywały przed młodzieżą tajniki tworzenia biżuterii techniką wire-wrapping (tzw. owijanie drutu) oraz makramy. Każdy mógł nauczyć się podstaw jubilerstwa, splatania kolorowych sznureczków oraz wykonywania m.in. bransoletek, kolczyków i naszyjników. Młodzież z dużym zaangażowaniem, pod czujnym okiem prowadzących pracowała nad stworzeniem drobnych dzieł rękodzielniczych.
I. Matura
Edit DK, 5.11.13
Szkolne Warsztaty Astronomiczne
W dniach od 25 do 27 września czwórka licealistów z naszej szkoły pod opieką pani Pawlaszek wzięła udział w XII Szkolnych Warsztatach Astronomicznych.
Warsztaty odbywające się w Górach Izerskich organizowane są przez LO XII we Wrocławiu, Wydział Astronomii UWr., PAN. W projekcie brała udział również młodzież z innych szkół wrocławskich.
Podczas wyjazdu uczniowie uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach z fizyki i astronomii, a także fotografii nocnego nieba. Oprócz tego mieli okazję dokładnie zapoznać się z budową oraz obsługą teleskopu. Wiedzę zdobytą na zajęciach wykorzystywali przy nocnych obserwacjach pięknego gwieździstego nieba.
Z niecierpliwością oczekujemy następnych wiosennych warsztatów astronomicznych.
Jagoda Judasz 2Apod kierunkiem p. D. Pawlaszek
edit DK 10.10.13
Rodzina Breughlów
19 września grupa ochotników z liceum postanowiła "zmierzyć się" ze słynnymi dziełami Breughlów. Ta wielce popularna wystawa trwa tylko do 30 września, był już więc ostatni dzwonek, by zobaczyć na własne oczy arcydzieła holenderskich mistrzów.
Oglądając obrazy w Muzeum Miejskim podziwialiśmy kunszt artystów z rodziny Breughlów. Zachwycaliśmy się martwymi naturami, scenkami rodzajowymi, alegoriami.
Wystawa cieszy się olbrzymim powodzeniem. Jak widać, wiele osób wie, że czasem warto wyrwać się z codzienności i zrobić krok w stronę sztuki.
Ewelina Chojnacka III A LOpod kierunkiem p. H. Banaszczyk
edit DK 1.10.2013
Spotkanie z aktorem
- 18 września nasza biblioteka gościła po raz kolejny aktora Zbigniewa Walerysia. Poprowadził dla nas (licealistów i uczniów klasy 2a) warsztaty aktorskie. Artysta opowiadał nam o sobie i o Festiwalu Filmowym w Gdyni, na którym otrzymał nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową w filmie pt.”Papusza”. Pan Waleryś zagrał w tym filmie Dionizego Wajsa, czyli męża tytułowej Papuszy.
Warsztaty minęły nam w przerażająco szybkim tempie i po 45 minutach musieliśmy się rozejść, bo Aktor musiał jechać dalej. Mam nadzieję, że w przyszłym miesiącu uda zorganizować się takie warsztaty… Może trochę dłuższe?
Viktoriapod kierunkiem p. H. Banaszczykedit DK 1.10.2013
Sprzątanie Świata
W piątek, 20 września, sprzątaliśmy świat. My, czyli klasy drugie gimnazjum. No i nie cały świat, tylko jego fragment.
Klasa 2a na przykład sprzątała park wiodący do Szczodrego. Już na pierwszych kilkuset metrach zebraliśmy mnóstwo szkła.Wypełnione nim worki targaliśmy do samego końca, czyli do Szczodrego. Niestety, worki nie wytrzymały i pękły. Dobrze się więc stało, że miłe koleżanki z równoległej klasy dostarczyły nam właściwe worki, koloru zielonego (zapomniały dać nam na samym początku akcji). Dziękujemy im za troskę, biegły do nas znad Toporka!
Wszystko dobrze się skończyło, posprzątaliśmy śmieci, mieliśmy okazję się lepiej poznać (na przykład, kto jest leniwy, kto usłużny, kto silny, no i jaki kolor worka uprawnia do zebrania odpowiedniego śmiecia), ale najważniejsze było uczucie satysfakcji: pomogliśmy środowisku!
Ada i Magdapod kierunkiem p. H. Banaszczyk
edit 1.10.2013 DK
Salon Maturzystów
18 września( środa) maturzyści - klasy 3A i 3B wychodzą na warsztaty "jak lepiej przygotować się do matury z określonych przedmiotów" oraz na prezentację oferty Wyższych Uczelni na "Salon Maturzystów" (Politechnika Wrocławska).
Marta Młot
Sezon sportowy roku szkolnego 2013/14 rozpoczęty!
12 września 2013 na stadionie lekkoatletycznym we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Gminy Długołęka w lekkiej atletyce chłopców i dziewcząt.
Nasi uczniowie wspaniale rozpoczęli sezon i pomimo trudności w przygotowaniu do tych zawodów zajęli wśród chłopców I miejsce a wśród dziewcząt II miejsce. Indywidualnie pierwsze miejsca zdobyli Miłosz Lobka w pchnięciu kulą i Maciek Wiech w biegu na 300m oraz Roksana Chmielewska w biegu na 600m. Więcej informacji wkrótce na stronie sportowej szkoły.
IM,AN,KW
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego - 2. września 2013, godz. 8.30.
Kontakty
- Sala
- Telefon