Drodzy uczniowie, proszę o zapoznanie się z harmonogramem oraz zasadami przeprowadzenia konsultacji. Poniżej znajdziecie Państwo również oświadczenie, które należy wypełnić przed wejściem na konsultacje. Dla uczniów pełnoletnich oświadczenie jest dostępne w recepcji szkoły, natomiast uczniowie niepełnoletni proszeni są o pobranie oświadczenia ze strony i przekazanie rodzicom do wypełnienia. W oświadczenie wpisujecie Państwo datę konsultacji i czytelny podpis (imię i nazwisko) ucznia/rodzica. Bez oświadczenia podpisanego przez rodzica (dot. uczniów niepełnoletnich) oraz dokumentu tożsamości, tj. legitymacji szkolnej/ dowodu osobistego/ paszportu (dotyczy wszystkich uczniów), uczeń nie zostanie wpuszczony do szkoły. Dokumenty do pobrania poniżej -->
HARMONOGRAM KONSULTACJI DLA MATURZYSTÓW OD 25.05.2020
Drodzy uczniowie, proszę o zapoznanie się z harmonogramem oraz zasadami przeprowadzenia konsultacji. Poniżej znajdziecie Państwo również oświadczenie, które należy wypełnić przed wejściem na konsultacje. Dla uczniów pełnoletnich oświadczenie jest dostępne w recepcji szkoły, natomiast uczniowie niepełnoletni proszeni są o pobranie oświadczenia ze strony i przekazanie rodzicom do wypełnienia. W oświadczenie wpisujecie Państwo datę konsultacji i czytelny podpis (imię i nazwisko) ucznia/rodzica. Bez oświadczenia podpisanego przez rodzica (dot. uczniów niepełnoletnich) oraz dokumentu tożsamości, tj. legitymacji szkolnej/ dowodu osobistego/ paszportu (dotyczy wszystkich uczniów), uczeń nie zostanie wpuszczony do szkoły. Dokumenty do pobrania poniżej -->
WYTYCZNE DLA UCZNIÓW NA EGZAMIN MATURALNY
wytyczne_dla_uczniow_Matura(1).pdf
Szanowni Państwo, proszę zapoznać się z wytycznymi do egzaminu maturalnego w załączonym pliku PDF i bezwzgędnie zastosować się do wszystkich zasad.
Kolejne laptopy trafiły do naszych uczniów
Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Długołęce składają podziękowania Państwu Annie i Leszkowi Kadłuczkom za przekazanie trzech laptopów. Swoim pięknym gestem Państwo Kadłuczkowie sprawili naszym uczniom nie tylko radość, ale także przyczynili się do usprawnienia ich warsztatu pracy w dobie zdalnego nauczania. Z całego serca dziękujemy.
Gmina Długołęka otrzymała dofinansowanie na zakup laptopów do szkół
Dziękujemy Gminie Długołęka za przekazane laptopy w ramach projektu z Funduszy Unijnych. Informacje na temat dofinansowania znajdziecie Państwo tutaj: infomracja_na_strone_internetowa.pdf
Pogadajmy o studiach
Stowarzyszenie Studia Na Horyzoncie zaprasza uczniów liceum do skorzystania z platformy pogadajmyostudiach.pl
Uczniowie mają możliwość porozmawiać o studiach z przedstawicielami ponad stu polskich uczelni. Celem stowarzyszenia jest pomoc licealistom w świadomym wyborze ścieżki akademickiej i zawodowej. Na platformie jest kilkuset studentów z ponad 100 kierunków i uczelni - licealiści mogą się z nimi połączyć i w trakcie wideorozmowy zadać nurtujące ich pytania i zdobyć kluczowe informacje dla ich decyzji o studiach. Dodatkowo zainteresowani będą mogli wziąć udział w wideo-wykładach wielu organizacji i firm, które pomogą im zaprojektować swoją ścieżkę zawodową i odnaleźć się w przyszłości na rynku pracy.
LIST DO MATURZYSTÓW
Obowiązki ucznia - kształcenie na odległość
Szanowni Państwo,
1. Od 25.03.2020r. uczeń zobowiązany jest:
- systematycznie korzystać z Librusa, czytać wiadomości i realizować zalecenia nauczycieli, (systematyczne logowanie się do Librusa jest potwierdzeniem obecności i aktywności ucznia),
- systematycznie realizować materiały zlecone przez nauczyciela,
- korzystać z narzędzi dydaktycznych zgodnie z ich przeznaczeniem,
- przeczytać zalecone materiały, zadania, teksty literackie i źródłowe itp.,
- odsyłać nauczycielowi opracowane materiały poprzez dziennik elektroniczny, na adres e-mail lub w inny możliwy sposób w ustalonym terminie,
- w przypadku trudności z realizacji materiału/zadania niezwłocznie poinformować o tym nauczyciela w celu ustalenia formy pomocy.
2. Ocenianiu podlegają wykonane przez uczniów: (np. notatki, zadania domowe, prace pisemne, zadania z podręcznika lub zbiorów, opracowane w różnej formie partie materiału z podręcznika lub wskazanych stron internetowych) i przesłane do nauczyciela w wyznaczonym terminie drogą mailową, przez Librus lub w inny ustalony z nauczycielem sposób przekazu).
3. Oceniane będą prace nadesłane w terminie.
Z poważaniem,
Grażyna Pilarska
Dziennik Librus
Z powodu przeciążonego systemu w dniu dzisiejszym utrudnione jest korzystanie z dziennika elektronicznego Librus. W związku z tym możliwe są opóźnienia w przesyłaniu materiałów i informacji. Prosimy o cierpliwość i zachowanie spokoju.
Informacja w sprawie kształcenia na odległość
Szanowni Rodzice i Uczniowie,
w obecnej sytuacji pojawia się wiele pytań i wątpliwości, dotyczących tego, co należy rozumieć pod pojęciem nauki ucznia w domu oraz czym są zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Jakie są w tym zakresie obowiązki wszystkich uczestników procesu dydaktycznego. Przede wszystkim pragniemy Państwa zapewnić, że rozumiemy położenie rodziców i uczniów i dołożymy wszelkich starań, żeby w tym trudnym dla nas okresie nauka nie przysparzała trudności i zmartwień. Najważniejsze jest zdrowie każdego z nas, a nową formę edukacji potraktujmy jako cenne doświadczenie, które pomoże wszystkim odnaleźć się w tej niełatwej sytuacji. Naszym celem jest udzielenie jak najlepszego wsparcia uczniom, z uwzględnieniem warunków, w których musimy pracować. #ZOSTAŃ W DOMU. Niech zwycięży zdrowy rozsądek, umiar i wzajemny szacunek.
Od dnia 25 marca 2020r., w związku z nowym rozporządzeniem MEN, nauczyciele będą prowadzić kształcenie na odległość.
1. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to zajęcia, które w ramach nauczania zdalnego mogą być realizowane przy pomocy m.in. materiałów w postaci elektronicznej, np.:
- materiałów edukacyjnych na sprawdzonych portalach edukacyjnych i stronach internetowych wybranych instytucji kultury i urzędów,
- zintegrowanej platformy edukacyjnej https://epodreczniki.pl/, dziennika elektronicznego,
- stron - CKE https://cke.gov.pl/ i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych np. https://www.oke.waw.pl/,
- komunikacji poprzez pocztę elektroniczną,
- mediów społecznościowych, komunikatorów,
- programów telewizji publicznej i audycji radiowych,
- podręczników, ćwiczeń, kart pracy, które uczeń już posiada,
- kontaktu telefonicznego z nauczycielem (po wcześniejszym uzgodnieniu mailowym lub przez e- dziennik),
- inne materiały wskazane przez nauczyciela - mogą być realizowane w inny sposób wskazany przez nauczyciela.
2. Kształcenie na odległość będzie przebiegać w następujący sposób:
- Nauczyciele będą realizować nowe tematy zgodnie z podstawą programową. Dany temat może być prowadzony przez więcej niż jedną jednostkę lekcyjną.
- Uczniowie codziennie w godz. 8:30 – 9:30 będą otrzymywali od nauczycieli materiały, zadania, polecenia, itp.
- W godz. 9:30 – 15:00 będziecie mieli Państwo możliwość kontaktu z nauczycielami i pedagogami poprzez dziennik elektroniczny.
- Obecność ucznia będzie oznaczana symbolem KnO (tzn. kształcenie na odległość), i nie wpłynie na frekwencję ucznia.
- Rozporządzenie daje nauczycielom prawo oceniania uczniów za wykonane prace, polecenia, itp. W zakładce Oceny stopnie będą wpisywane, przez okres kształcenia na odległość, zawsze pod kodem KnO. W opisie pojawi się informacja za co (np. zadanie nr 1, karta pracy, sprawdzian, praca pisemna).
- Od poszczególnych nauczycieli otrzymacie Państwo wkrótce (najpóźniej do końca tygodnia) informację o sposobie odsyłania wykonanych zadań.
- W kształceniu na odległość będą realizowane poza lekcjami z planu: zajęcia rewalidacyjne, nauczanie indywidualne, pomoc psychologiczno- pedagogiczna.
3. Porady dla uczniów i rodziców:
Uczniowie:- Samodzielnie (np. przez e-dziennik) lub z pomocą rodziców nawiązują kontakt
z wychowawcą i nauczycielami. - W zależności od wieku i stopnia samodzielności w korzystaniu z narzędzi
do kontaktu zdalnego - organizują naukę własną w domu. - Najlepsze efekty daje praca systematyczna!
- Wszelkie wątpliwości co do formy, trybu czy treści nauczania uczniowie
na bieżąco zgłaszają nauczycielom (samodzielnie lub prosząc o pośrednictwo rodziców). - Czasu spędzonego przy komputerze nie należy niepotrzebnie przedłużać.
Przerwy, nawet krótkie, są obowiązkowe! - Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w pracy z komputerem
i w Internecie. - Należy pamiętać o etykiecie językowej i kulturze w komunikacji
z nauczycielami (zwroty grzecznościowe mile widziane!). - W razie problemów natury emocjonalnej, należy skorzystać z konsultacji przez e- dziennik z pedagogiem szkolnym.
Rodzice:
- Należy motywować młodzież do samodzielnej pracy.
- Warto być w kontakcie z wychowawcą i nauczycielami: udostępnić swój numer telefonu, adres e-mailowy, korzystać regularnie z dziennika elektronicznego, sprawdzać stronę internetową szkoły.
- W miarę możliwości wspierać (ale nie wyręczać!) młodzież w wykonywaniu zadanych prac.
Z wyrazami szacunku oraz życzeniami zdrowia, odporności i pogody ducha
Nauczyciele i Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Długołęce
Zakaz wstępu na teran szkoły i obiekty sportowe
Szanowni Państwo,
informuję, że w związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem, wstęp na teren szkoły oraz obiekty sportowe położone przy szkole jest zabroniony. Proszę też o rozwagę podczas spacerów i niekorzystanie w tym czasie z obiektów rekreacyjnych, napowietrznych siłowni, placów zabaw itp. na terenie gminy.
Z poważaniem,
Grażyna Pilarska
dyrektor szkoły
Ważne informacje na czas przerwy w funkcjonowaniu szkoły
Szanowni Państwo,
przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. W związku z tym, nauka przebiega w systemie domowym, poprzez wykorzystanie nowych technologii, dziennika Librus i poczty elektronicznej. Proszę zatem kontaktować się z nauczycielami w celu uzyskania zadań do wykonania i zakresu materiału do samodzielnej pracy. Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej: epodreczniki.pl udostępniono e-materiały do wykorzystania. Przypominam, że to nie są ferie i zaleca się pozostanie w tym czasie w domu, unikanie skupisk ludzi (komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe itp.) Pamiętajcie Państwo o przestrzeganiu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie. Niepokojące objawy tj. gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem należy niezwłocznie zgłosić stacji sanitarno-epidemiologicznej lub do oddziału zakaźnego, pozostać w domu i postępować zgodnie z instrukcjami. Proszę wykorzystać ten czas efektywnie i odpowiedzialnie, na powtarzanie materiału, uzupełnienie wiedzy, rozwijanie kompetencji, nadrobienie zaległości czytelniczych.
Z poważaniem,
Grażyna Pilarska
dyrektor szkoły
Egzotyczna podróż z GOK- iem
Trzeci marca, nie był zwykłym szkolnym dniem. Klasy pierwsze zostały zaproszone do Gminnego Ośrodka Kultury i przeżyły tam... niesamowitą podróż - do Maroko. Podróżniczka - Pani Aneta Okupska Pońc i Pani fotograf - Elwira Surdy w niesamowity sposób wprowadziły nas do zakamarków Maroka, prezentując fantastyczne zdjęcia i film, dotyczący tego miejsca. Obie Panie są pasjonatkami Afryki Północne, a w szczególności Maroka. Pasję tę widać było na każdej fotografii, w każdym kadrze filmowym i wypowiadanych prze nie słowach. Wspaniale było przenieść się myślami do Maroka choć na chwilę. Dodatkowo obie Panie działają w stowarzyszeniu "Africae Deserta Project", działalność którego opiera się głównie na krzewieniu marokańskiej kultury w Polsce ale też kultury polskiej w Maroku. Podczas spotkania zdążyliśmy poznać wiele informacji i ciekawostek na temat życia w tym pięknym kraju, ale też czekała na nas niespodzianka. Pod koniec wykładu w sali wystawowej mieliśmy okazję obejrzeć prezentację typowych dla Marokańskiego stylu ubrań, biżuterii, kosmetyków i przypraw. Wizyta Pań Agaty i Elwiry zainspirowała wielu z nas do poznawania nowych zakątków świata i nieznanych dotąd kultur.
Iwona Olejnik
5
INFORMACJA O ZAMKNIĘCIU SZKOŁY
Zgodnie z komunikatem Wójta Gminy Długołęka z dnia 11 marca 2020 r., Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce zostaje zamknięte na okres od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r.
Informacja dot. profilaktyki zdrowotnej
W związku z występowaniem koronawirusa w wielu krajach Europy, w szkole prowadzone są działania profilaktyczne oraz w zakresie dezynfekcji. Uczniom przypominamy podstawowe zasady higieny, m.in. skutecznego mycia rąk oraz ochrony podczas kaszlu i kichania. Informacje zostały wywieszone w toaletach oraz na tablicach informacyjnych, zostaną również przekazane na godzinie wychowawczej. Prosimy, aby chorzy uczniowie pozostali w domach, a osoby powracające z terenów objętych koronawirusem, które zaobserwują u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel i trudności w oddychaniu, zwróciły się niezwłocznie do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego. W poniższych linkach znajdziecie Państwo przydatne informacje.
https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch
https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie
Inspirujące spotkanie z Jerzym Górskim
Ferie, ferie i po... choć w naszych duszach panuje jeszcze feryjny duch, nowy semestr rozpoczynamy w gorącej atmosferze. Dziś nasze liceum odwiedził pan Jerzy Gorski, bohater książki i filmu "Najlepszy". Od razu złapał kontakt z publicznością i zaciekawił wszystkich swoim sposobem bycia i ciekawą autobiografią. Nasz gość bardzo otwarcie i bezpośrednio opowiadał o swojej nieidealnej przeszłości, życiowych perypetiach, porażkach, ale i też przede wszystkim sukcesach i osiągnięciach sportowych, nowym sposobie na życie, działalności dobroczynnej i wielkiej zmianie, jaka nastąpiła w jego życiu. Podzielił się z nami wieloma przemyśleniami, utwierdził nas w przekonaniu, że warto być silnym, wierzyć w siebie, podążać za marzeniami i realizować je. Na sam koniec spotkania odpowiedział na wszystkie nurtujące nas pytania. To było bardzo inspirujące spotkanie. Inspirujące podwójnie, bo za nami dwa dni szkolnego kiermaszu smakołyków, w którego trakcie zbieraliśmy pieniądze, aby wpłacić datek na wskazane przez pana Jerzego hospicjum w Głogowie.
LEKCJA MUZEALNA
23 stycznia 2020 r. nasza klasa społeczna - Ib była w Muzeum Pana Tadeusza na lekcji historii o Janie Nowaku Jeziorańskim - kurierze emisariuszu Komendy Armii Krajowej i rządu RP w Londynie, wieloletnim dyrektorze Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, kawalerze Orderu Orła Białego. Rozmyślaliśmy o paŃstwie, musieliśmy znaleźć przed Gestapo dokumenty dotyczące pewnej łączniczki z czasów II wojny światowej, poznawaliśmy historię przenosząc się w czasie. Po przeżyciach historycznych obejrzeliśmy film w kinie Nowe Horyzonty pt. "Sokół z masłem orzechowym". To wzruszająca historia o przyjaźni, poświęceniu i tolerancji.
3
Zbigniew Waleryś odwiedził młodzież z Długołęki
Spotkania z Panem Zbigniewem Walerysiem, popularnym polskim aktorem, to już prawie taka nasza szkolna tradycja. Wielokrotne przyjazdy Pana Zbigniewa do naszej miejscowości świadczą o tym, że darzy on Długołękę sympatią, z wzajemnością. 14 stycznia 2020 r. uczestniczyliśmy w wykładzie na temat polskiego filmu i serialu historycznego. Pan Zbigniew w uroczy i ciekawy sposób opowiedział nam o kuluarach gry aktorskiej, tajnikach trików filmowych, charakteryzacji i wielu innych aspektach seriali i filmów historycznych, w których sam brał udział. Uraczył nas także wieloma ciekawymi i zabawnymi historiami z planów filmowych i przedstawień, w których uczestniczył. Nie zabrakło anegdot i wspomnień z życia tego doświadczonego aktora. Panie Zbigniewie, dziękujemy za to cudowne spotkanie i czekamy na kolejne wizyty.
ERASMUS+ Budapeszt 02-05.12.2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ERASMUS+ Budapeszt 02-05.12.2019.
17
ERASMUS-WĘGRY-BUDAPESZT
- 3
SPRAWOZDANIE Z KRÓTKOTERMINOWEJ WYMIANY MŁODZIEŻY W PROJEKCIE NR 2019-1-HU01-KA229-060907_5 REALIZOWANYM W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ EDUKACJA SZKOLNA – AKCJA 2 „Off the Beaten Path” W DNIACH 02.12-06.12.2019r. BUDAPESZT, WĘGRY
ZREALIZOWANO ZADANIA PROJEKTOWE:
organizacyjne:
· oficjalne otwarcie spotkania;
· stworzenie pięciu grup uczniów do pracy w sesjach warsztatowych;
· podsumowanie spotkania w Budapeszcie;
· przedstawienie przez grupy uczniów prezentacji dotyczących zwiedzanych dzielnic pod względem historycznym, architektonicznymi społecznym;
· ustalenie terminów kolejnych spotkań, oraz zadań na kolejne miesiące;
edukacyjne:
· wykład Richard Ongjerth – przedstawienie historii Budapesztu na przestrzeni wieków;
· zwiedzanie dzielnicy Istvanmezo zorganizowany i prowadzony przez Centrum Architektury Współczesnej (architektura dzielnicy w stylu Art. Nouveau;
· zwiedzanie dzielnicy Tisztviselotelepi Ganz Colony organizowany i prowadzony przez Centrum Architektury Współczesnej (historia i społeczeństwo dzielnicy);
· wizyta w synagodze w Zuglo;
· wykład dziennikarza Davida Zubreczki na temat znaczenia zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego;
· wykład blogera Daniela O`Neilla na temat znaczenia pokazywania i prezentowania lokalnego dziedzictwa kulturowego w mediach społecznościowych;
kulturowe i integracyjne:
· wystawa „Nasza secesja” w Willi Rath Gyorgy;
· zwiedzanie budynku Parlamentu;
· zwiedzanie Bazyliki Św. Stefana;
· zwiedzanie Zamku Królewskiego w Budapeszcie;
· zwiedzanie Gmachu Węgierskiej Opery Państwowej;
· spacer Mostem Łańcuchowym na Dunaju;
· wspólny obiad i kolacja pożegnalna, z degustacją typowych potraw regionu.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie