16 września grupa 17 osób z klasy 2b wraz z opiekunem p. Przemysławem Olszewskim wzięła udział w zajęciach odbywających się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na uczelniach wyższych Wrocławia.
Na początku organizatorzy Uniwersytetu Przyrodniczego przygotowali dla uczestników wykład pod tytułem „Leki, które dokonały przełomu na świecie.” Dzięki niemu zebrani dowiedzieli się, że lekami tymi są aspiryna, produkowana od samego początku przez firmę Bayer na całym świecie, a także penicylina, pierwszy powszechnie dostępny antybiotyk. Wykład przygotowany w dostępnym dla licealisty języku był pełen ciekawostek, okraszony ciekawymi slajdami i materiałami poglądowymi. Następnym punktem wycieczki była Politechnika Wrocławska, gdzie odbywał się wykład pt. „Różne oblicza odkryć chemicznych”, dotyczący zastosowania chemii w celach militarnych i wojennych. Spotkanie obfitowało w wiele inspirujących wiadomości, choćby o najcenniejszej substancji na świecie jaką jest … jad skorpioni, którego litr kosztuje prawie 41 milionów złotych. Ostatnim etapem wyjścia były warsztaty politechniczne na temat skutecznej komunikacji w XXI wieku. Zajęcia w sposób praktyczny pokazywały, jak wielką sztuką pozostaje porozumiewanie się, zwłaszcza w sposób niewerbalny i jakie starania należy poczynić, aby nie doszło do zakłóceń językowych i percepcyjnych między nadawcą a odbiorcą.
Cykl spotkań stał się nie tylko źródłem wiedzy teoretycznej, ale zaszczepił w uczestnikach chęć wnikliwego obserwowania otaczającej rzeczywistości, poprzez zwrócenie uwagi na wieloaspektowość dziedzin przyrodniczych i naukowych.