• Rok szkolny 2019/2020

• 23 stycznia 2020 r. nasza klasa społeczna - Ib była w Muzeum Pana Tadeusza na lekcji  historii  o Janie Nowaku-Jeziorańskim - kurierze emisariuszu Komendy Armii Krajowej i rządu RP w Londynie, wieloletnim dyrektorze Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, kawalerze Orderu Orła Białego. Rozmyślaliśmy o panstwie, musieliśmy znaleźć przed Gestapo dokumenty dotyczące pewnej łączniczki z czasów II wojny światowej, poznawaliśmy historię przenosząc się w czasie. Po przeżyciach historycznych obejrzeliśmy film w kinie Nowe Horyzonty pt. "Sokół z masłem orzechowym". To wzruszająca historia o przyjaźni, poświęceniu i tolerancji.
          Monika Janusiewicz-Moryc

10 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedził Aleksander Doba, słynny podróżnik i kajakarz, który jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Ten niezwykle żywiołowy, wysportowany i wiecznie uśmiechnięty człowiek opowiadał o swoich przygodach związanych z wyprawami na otwarte wody. Usłyszeliśmy o przeszkodach, które musiał pokonać, co pokazało nam, że z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji można znaleźć wyjście. Pan Aleksander zostawił nam przesłanie - warto zastanowić się, co chcemy zrobić z własnym życiem i nie bać się przeszkód. /autor: Iga, Karina, Kornelia/

25 listopada 2019 r. klasy 2A oraz 1A uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji historii. Dlaczego ciekawej? Prowadzącym był człowiek, który w opisywanych wydarzeniach brał bezpośredni udział. Pan Julian Golak- opozycjonista antykomunistyczny, współzałożyciel Solidarności polsko- czesko- słowackiej opowiedział nam o czasach, które minęły, ale które miały bezpośredni wpływ na to jak my możemy teraz żyć.  Mówił o trudnej drodze do wolności, która dla wielu zakończyła się tragicznie.

Dar mówienia pana Juliana spowodował, że wspólna godzina minęła bardzo szybko.

Po spotkaniu obejrzeliśmy jeszcze wystawę zdjęć zatytułowaną „Szlak do wolności”, poświęconą ludziom bez których opisywane wydarzenia nie byłby możliwe.

8 listopada 2019 r. odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Olimpijczyków Polskich uroczysty apel ,,Przebudź się - jesteś wolny" z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie oddali hołd swojej ojczyźnie wierszem, tańcem i piosenką. Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Długołęce uroczystość uświetnił piękny polonez w wykonaniu klasy 5d. Scenariusz wydarzenia przygotowała pani Anna Chrzanowska, a choreografię taneczną opracowała absolwentka Liceum - Justyna Łukasiewicz. Było pięknie i refleksyjnie...

15 października 2019 r. gościliśmy w naszej szkole panią Beatę Nartowską oraz naszą absolwentkę Karolinę Szymczak, które w ramach projektu Fundacji Dignum - "Poznajmy sie" przybliżyły nam problematykę niepełnosprawności. Pani Beata jako osoba z niepełnosprawnością ruchową bardzo realistycznie przedstawiła uczestnikom, jak wygląda życie osób borykających się z takim problemem. Pokazała też, co możemy zrobić, aby osoby z niepełnosprawnościami czuły się dobrze i komfortowo w naszym towarzystwie.