-

-

-

JEDZIEMY DALEJ W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

NASZA DRUŻYNA W ROZGRYWKACH POWIATOWYCH PONOWNIE OKAZAŁA SIĘ NAJLEPSZA. W POKONANYM POLU ZOSTAWILIŚMY KOBIERZYCE 4 : 0 (BR. CHMIELEWSKA 2, LEWANDOWSKA,BOBER), SIECHNICE 4:0 (CHMIELEWSKA 2, LEWANDOWSKA, BOBER), KAMIENIEC WROCŁAWSKI 2:0 (RECZKA, BOBER), ŻÓRAWINĘ 5:0 (LEWANDOWSKA 3, WOLNA, BOBER). OPRÓCZ W/W UDZIAŁ BRAŁY WĘGLARZ, PIETRZYKOWSKA, TRĘBICKA, KASZEWSKA. WIELKIE GRATKI MK

JEST SUKCES DZIEWCZĄT W PIŁCE NOŻNEJ

Kolejny nasz występ to już sukces (którego zresztą się spodziewaliśmy). Nasze dziewczęta, które w roku ubiegłym zakończyły swoje występy na finale międzypowiatowym tegoroczne eliminacje rozegrały 16.04 na boisku w Łozinie. Zdeklasowały swoje przeciwniczki wygrywają odpowiednio 10:0 z Wilczycami, 8:0 z Brzezią Łąką i w finale 7:1 z Borową. Bramki zdobywały: Chmielewska R 8, Bober O 7, Reczka K 5 (debiut), Wolna K 3 (debiut), Lewandowska A 2, Oprócz tego wystąpiły: Kaszewska A (debiut), Pietrzykowska A, Węglarz A (nasz bramkarz), Trębicka A, Korzeniowska K. Wielkie gratki.mk

W dniu 11.04 w Brzeziej Łące odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna zdobyła II miejsce przegrywając w finale z drużyną Borowej w stosunku 4:2. Wcześniej pokonaliśmy w grupie Wilczyce 1:0 i Siedlec 2:1. Była szansa na wygraną jednak nie poradziliśmy sobie z emocjami. Nasza drużyna wystąpiła w składzie Ryło P, Wolak K, Lis K, Lobka M, Wiech M, Migrella M, Jasiewicz A, Tomczyk F, Kaszewski B, Nowak K, Mak K. Dzięki mk

26 marca w naszej szkole odbyły się ostatnie mistrzostwa gminy w aerobiku. Po raz kolejny nasze dziewczęta okazały się najlepsze zdobywając 4 pierwsze miejsca! Zwyciężył zespół "Kokoszki" z klas 3a i 3b gimnazjum. W klasyfikacji gminnej drugie miejsce zajęły dziewczęta z Siedlca, 3- Łozina, 4-Wilczyce

11 i 13 lutego w Borowej odbyły się mistrzostwa gminy w piłce ręcznej. Oba turnieje, szczególnie chłopców stoją na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie gdzie o końcowym sukcesie decyduje jedna bramka. Takie sytuacje zdarzyły się zarówno u chłopców jak i u dziewcząt.

Dziewczęta grały kazdy z każdym i po dwóch wygranych meczach z Łoziną i Wilczycami zagraliśy z faworytem - Borową. Po wyrównanym meczu w ostatnich 5s tracimy bramkę i przegrywamy 7:6, w ostatnim meczu gramy z Siedlcem i tu gonimy wynik z 3:6 wyciągamy na 6:6, chwila dekoncetracji i to Siedlce cieszy się z drugiego miejsca. Kolejność: Borowa,Siedlec,Długołęka,Wilczyce,Łozina.

Jak zwykle wielkie emocje towarzyszyły turniejowi chłocpów, w pierwszych meczach grali faworyci: w grupie I Siedlec i Wilczyce a w grupie II Borowa z Długołęką. W pierwszym meczu oglądaliśmy wyrównany pojedynek, bramka za bramkę ale ostatecznie to Siedlec cieszył się ze zwycięstwa 10:9. W drugim meczu graliśmy z faworytem turnieju Borową, nasi zawodnicy podjęli walkę a brylowali przede wszystkim Miłosz i Paweł, po ciekawym meczu remisujemy po 8. W grupie I mecze faworytów z Brzezią Łąką kończyły się wysokimi zwycięstwami. W grupie II było znacznie ciekawiej, Borowa wysoko pokonała Łozinę 18:3 i by myśleć o finale musieliśmy pokonać Łozinę 16-toma bramkami. Zaczynamy mecz spokojnie, zdobywając bramki i przewagę, przeciwnik nie podjął walki, do przerwy 9:1 dla nas, emocje zaczęły się pod koniec meczu, gdzie na 40s przed końcem prowadzimy 17:2, ale piłkę miała Łozina i zaczęła grać tak jak w całym meczu "na czas", na szczęście stacili piłkę, przeprowadzamy kontrę i w ostatniej sekundzie Miłosz zdobywa złotą bramkę i zaczynamy szalony taniec radości! W meczu o 3 miejsce Wilczyce po bardzo dobrym meczu i przy wsparciu licznych kibiców pokonują faworyzowaną Borowę 10;8. W finale gramy z zawsze mocną drużyną z Siedlca, którą dopingiem wspomaga liczna grupa gimnazjalistów z Wilczyc, gramy spokojnie i konsekwentnie i do przerwy prowadzimy 5:3, wydawało się że mecz mamy pod kontrolą, ale w drugiej połowie przeciwnik zagrał bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku i ostatecznie zasłużenie wygrali 10;7. Kolejność: Siedlec,Długołęka,Wilczyce,Borowa,Łozina,Brzezia Łąka

----------------------------------------

28 i 29 stycznia w naszej szkole odbyły się mistrzostwa w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. Dziewczęta w grupie pokonały Borową i Wilczyce po 2:0, w drugiej grupie Siedlec pokonał Łozinę 2:1 i Brzezia Łąkę również 2:1. w finale po jednostronnym meczu nasze dziewczęta zasłużenie wygrały 2:0.

kolejność: 1.Długołęka, 2.Siedlec, 3.Wilczyce, .Brzezia Łąka, 5.Borowa, 6.Łozina

Chłopcy w grupie pokonali po 2:0 Borowę i Łoziną, w drugiej grupie Wilczyce w takim samym stosunku pokonały Siedlec i Brzezią Łąkę. Finał dostarczył wiele emocji, przy setach granych do 15 w pierwszym wygraliśmy do 13, w drugim role się odwróciły i przegrywamy do 13. W decydującym secie Wilczyce prowadzili już 8:3, gdy na zagrywcę pojawił się Miłosz i wyprowadził nasz zespół na 10:8, prowadziliśmy w secie jeszcze 12:10, gdy nagle nasz zespół zaczął popełniać proste błędy, które przeciwnik bezlitośnie wykorzystał,i w końcowym rozrachunku zasłużenie wygrywając seta do 16:14 . Kolejność:

1.Wilczyce, 2.Długołęka, 3.Borowa, 4.Siedlec, 5.Łozina, 6.Brzezia Łąka

--------------------------------------------------------------------

9.12.201r w Brzeziej Łące odbyły się zawody w tenisie stołowym. Nasze gimnazjum jak co roku jedzie tam z nastawieniem by nie zająć ostatniego miejsca, ponieważ ta dyscyplina u nas bardzo 'kuleje'. Chłopcom niestety pomimo zażartej walki nie udało się zająć miejsca wyższego niż 6, natomiast honor naszej szkoły uratowały dziewczęta zajmując 3 miejsce!

Klasyfikacja chłopców:1.Wilczyce,2.Borowa,3.Brzezia Łąka,4.Łozina,5.Siedlec,6.Długołęka

Klasyfikacja dziewcząt: 1.Łozina,2.Borowa,3.Długołęka,4.Siedlec,5.Wilczyce,6.Brzezia Łąka

---------------------------------------------------

Finał Międzypowiatowy strefy wrocławskiej w piłce koszykowej dziewcząt gimnazjum

5.12.2013 w pięknej hali sportowej w Brzegu Dolnym odbył się finał międzypowiatowy w piłce koszykowej dziewcząt. Nasi uczniowie dochodzili do tego szczebla rozgrywek tylko w piłce nożnej dziewcząt, ale wtedy poziom i liczba uczestników była zdecydowanie mniejsza niż obecnie. W dzisiejszym finale przeciwnikami naszych dziewcząt były GM z Lubiąża(powiat średzki) i GM z Wróblińca (powiat milicki). Po losowaniu okazało się że najpierw zagramy z GM z Wróblińca a potem z GM z Lubiąża. Mecze rozgrywane były po 4x7min. W pierwszych dwóch kwartach meczu nasze dziewczyny były mało skoncetrowane i przegrywały już 7:11. W trzeciej kwarcie piłka nie chciała wpadać ani do naszego kosza ani do kosza rywalek ale pod koniec kwarty udało nam się zdobyć 2 punkty. W decydującej kwarcie nasze dziewczyny zagrały o wiele lepiej w polu ale bardzo nieskutecznie w ataku i na minutę przed końcem meczu przegrywały 11:13. Niestety ani z rzutów osobistych ani z czystych sytuacji podkoszych nie udało się nam zdobyć punktów, przeciwniczki również nie trafiły i wynik się już niestety nie zmienił.. Po 10minutach odpoczynku nasze dziewczęta zagrały z faworytem- GM z Lubiąża. Po pierwszej kwarcie był remis 6:6 a drugiej z naszych dziewcząt zaczęło uchodzić powietrze- dużo prostych strat i fauli i przeciwniczki odskakują na 6pkt. Trzecia kwarta kończy się remisem 2:2, na czwartą dziewcyzny wychodzą z postanowieniem walki do końca. Udaje się nam zdobyć trzy punkty i przegrywamy tylko 11:14, rywalki zaczynają się gubić a nasze dziewczyny niestety nie potrafią tego wykorzystać nie trafiając z czystych pozycji i tracąc z łatwy sposób piłkę. Ponadto za 5 fauli schodzą Agata i Roksana i nie mamy już mocnych atutów w ataku. GM z Lubiąża zdobywa trzy punkty i mecz kończy się wynikiem 11:17.  Podsumowując przytoczę słowa sędziego spotkań, który sędziował i mistrzostwa gminy i powiatu naszym dziewczynom: "Nie poznaję tego zespołu, szczególnie w mistrzostwach gminy grały rewelacyjnie a dzisiaj ten zespół był cieniem samego siebie..."

-----------------------------------------------

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ DZIEWCZĄT (SŁÓW KILKA)

Niezwykle emocje towarzyszyły występowi Naszych dziewcząt w zawodach powiatowych w piłce koszykowej w Kamieńcu Wrocławskim. Było wszystko walka, stracone szanse, wydarte zwycięstwa i najbardziej niespodziewany (acz zasłużony)sukces końcowy. Kilka szczegółów: startowaliśmy z numerem 1 i na początku spotkaliśmy się z bardzo pewną siebie reprezentacją Gimnazjum w Kobierzycach 15 : 13 (trochę im miny zrzedły). Po meczu przerwy naprzeciw nas wysoka i bardzo koszykarska drużyna Siechnic. Do przerwy 2 : 2 (Potem szybko darujemy dwie piłki i po chwili jest po meczu) 4 : 10. Kolejnym przeciwnikiem gospodarze z Kamieńca (co to były za emocje) wygrać mogły oba zespoły (miały szanse wielokrotnie) ale szczęście było przy nas 7 : 6. Medal jest coraz bliżej. W międzyczasie niepokanana drużyna Siechnic niespodziewanie ulega Kobierzycom (do tej pory dwa razy przegrane). My pokonujemy Kąty Wrocławskie 11 : 6 (jesteśmy happy - sreberko). Po nas na parkiet wychodzą wspierane przez całą salę (w tym również nas) dziewczyny z Kamieńca a naprzeciw Siechnica. Na minutę do końca jesteśmy górą Kamieniec prowadzi dwoma koszami (jednak zagranie bez głowy, oddanie niecelnego rzutu i ................ 10 : 10 dogrywka). A za moment zryw gospodyń i jeeeeeeeeeeeeeeeeeeest wygrywają co oznacza, że we are the champions. Super dziewczyny (Ada, Roxi, Ala, Paulina, Agata, Ola, Nicola, Ola Bober). mk

--------------------------------

7.11.2013 w Siedlcu odbyły się mistrzostwa gminy w koszykówce chłopców. Nasi uczniowie zajęli 4 miejsce, o jedno lepiej niż rok temu. Wygrało 3 raz z rzędu gimnazjum z Wilczyc. Kolejność: Wilczyce, Siedlec, Borowa, Długołęka, Łozina. Zaprezentowaliśmy się wyjątkowo słabo mając wielkie problemy z sytuacjami rzutowymi a nawet w niektórych momentach ze złapaniem piłki. Ledwie przyzwoicie zaprezentowali się Lobka i Mak (pozostali hm......). Przegraliśmy z Siedlcem 6:9, z Wilczycami 2:10, wygraliśmy po dogrywce z Łoziną 4:2 (przez 14 min zdołaliśmy zdobyć 1 kosza !!!!!). W ostatnim meczu przegraliśmy po dogrywce z Borową 4:6. Zdruzgotany mk

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5.11.2013 w Siedlcu odbyły się mistrzostwa gminy w piłce koszykowej dziewcząt. Nasze gimnazjalistki w grupie pokonały Wilczyce 8:1 i Brzezią Łąkę 19:4 a w finale zdeklasowały Siedlec 18:0! Kolejność: Długołęka, Siedlec, Wilczyce, Borowa, Brzezia Łąka,Łozina. Nasze gimnazjum reprezentowały: 3-klasistki Ola i Paulina z 3c oraz 2-klasistki: Ada,Ola z 2a, Agata i Ala z 2b i Roksana i Nikola z 2c. Trenerem była p.Kinga Kałabun

(kw)

11.09.2012 we Wrocławiu odbyły się inauguracyjne zawody w lekkiej atletyce chłopców i dziewcząt. Nasi panowie okazali się najlepsi w gminie a dziewczęta ulegli tylko gimnazjalistkom z Siedlca!