10 listopada w LO odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowania do niej trwały jednak od września i obejmowały szereg działań. Uczniowie pod opieką nauczycielki języka polskiego Karoliny Żarnowskiej i nauczycielki historii Joanny Gotowczyc przygotowywali m.in. kotyliony dla całej szkolnej społeczności, okolicznościowe dekoracje, wystawę historyczną poświęconą ojcom niepodległości i najistotniejszym faktom, które doprowadziły do wydarzeń z 1918 roku.
Zwieńczeniem był występ szkolnych artystów. Po wielu godzinach prób, dali zachwycający popis umiejętności recytatorskich i wokalnych. W związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej, nie zabrakło utworów jej autorstwa- deklamacji "Pieśni o domu" oraz wykonanej a capella "Roty". Z nowszego repertuaru pojawiły się takie utwory jak "Ojczyzna" M. Grechuty, piosenki Jana Pietrzaka "Żeby Polska była Polską" i "Taki kraj". Utwór Jacka Wójcickiego do słów Adama Asnyka "Miejcie nadzieję" wykonał uczeń pochodzący z Ukrainy, a aranżacja była symbolicznym nawiązaniem do wydarzeń za naszą wschodnią granicą i miała wlać w serca zebranych otuchę, pobudzić do działania, wymusić odrzucenie martyrologicznych tendencji. Partie mówione i śpiewane skłoniły zebranych do refleksji. Wspólne zaśpiewanie przez wszystkich nauczycieli i uczniów liceum "Niepodległej, niepokornej" na zakończenie spotkania było natomiast wyrazem solidarności i patriotycznej siły.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy Długołęka, Zespołu Obsługi Ekonomiczno- Administracyjnej Jednostek Oświatowych w Długołęce oraz dyrektorzy Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Długołęce. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie. Naszej młodzieży gratulujemy zapału i imponującego talentu.