• Ostatnie wydarzenia

            •  

            • Album z balu dzieci Absolwentów czerwiec 2017

              W sobotę 10 czerwca odbył się w naszym Zespole Licealno – Gimnazjalnym Bal dla dzieci Absolwentów – pierwszy Kinderbal, który zapisze się w historii naszej szkoły.  

              Pomimo deszczu za oknem nikt się nie nudził. Atmosfera była wspaniała, pełna radości. Pociechy naszych  Absolwentów, dzieci w różnym wieku, miały wiele atrakcji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Marty Młot i p. Anna Chrzanowskiej. Były tańce, łapanie baniek, malowanie twarzy, tworzenie z mas plastycznych, malowanie farbami.

              Dziękujemy naszym Absolwentom za odwiedzenie murów dawnej szkoły, za miłe wspomnienia i sentyment do miejsc i ludzi, z którymi spędzili wiele lat. I zapraszamy za rok. Oby dzieciaków przyszło jeszcze więcej.

              RS i ACH

            • Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

            • 24 marca w naszym Liceum odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Udział w nim wzięło 15 osób, z których troje najlepszych, już w październiku, wyjedzie do Brukseli.  Dzisiaj, 29 marca już wiemy kto to będzie!!!!

              Ogłosiliśmy wyniki: I miejsce zdobyła Weronika Chojnacka (3A), II miejsce - Alicja Gunia (2A) i III miejsce Magdalena Ciosek (2A). GRATULUJEMY!!! 

            • Dzień Nauki

              czwartek 30 marca odbędzie się w naszej szkole Naukowy Dzień z Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Przyjadą do nas goście z uczelni i poprowadzą różnorodne zajęcia, między innymi:

              • warsztaty nt. planowania eksperymentu
              • wykład "Jesteś tym, co jesz"
              • wykład "Mechanizmy utrzymania homeostazy"
              • wykład i warsztat "Matematyka w medycynie".

              Niektóre z zajęć wymagają trochę wiedzy i umiejętności z zakresu biologii, chemii i matematyki.smiley

               

            • Pierwszy dzień Wiosny w ZLG

            • Dzisiaj, pierwszego dnia wiosny, wielu mieszkańców Długołęki na pewno zostało miło zaskoczonych. Nasi uczniowie przez kilka tygodni przygotowywali się do tego dnia. Wszyscy wycinaliśmy, kleiliśmy i skręcaliśmy bibułę, dzięki czemu powstało mnóstwo papierowych kwiatków. 

              Dziś wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli wyruszyli na ulice całej gminy i rozdawali te kwiatki wraz z ciepłymi wiosennymi życzeniami. Niektórzy z mieszkańców na pewno znaleźli kwiatka w skrzynce na listy lub za wycieraczką samochodu.

              Mamy nadzieję, że sprawiliśmy wszystkim trochę radości.

            • Zajęcia w Centrum Informacji Unii Europejskiej dla naszych licealistów

              We wtorek 14 marca 2017 licealiści z klas drugich i trzecich pod opieką nauczycielek historii i wosu pani B. Sadowskiej i J. Gotowczyc wzięli udział w zajęciach teoretyczno - warsztatowych na temat UE. Zajęcia odbyły się w Centrum Informacji Unii Europejskiej we Wrocławiu.

              Celem zajęć było utrwalenie dotychczasowej  wiedzy na temat Unii oraz poszerzenie o nowe wiadomości. Zajęcia miały różnorodny charakter, obok pogadanki uczyliśmy się przez pracę w grupach (nasze prace przedstawialiśmy  w formie krótkiej prezentacji), przez zabawę w puzzle i oglądanie krótkich filmów edukacyjnych.

              Na koniec wspólne zdjęcie i prezenty w postaci Informatorów Dla Młodzieży EUROPA.


               

            • Lekcja historii na żywo

              Słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane w języku łacińskim, piękne stroje i rekwizyty, oryginalne dialogi - to wszystko składało się na lekcję historii w klasie Ic gimnazjum. Uczniowie przygotowali  w dniu 10 marca dramy (scenki) na temat życia codziennego w starożytnym Rzymie. Kreatywność uczniów okazuje się niesamowita. Świetnie wypada też w takich momentach umiejętność pracy w grupach.

              Beata Babij-Sadowska

            • Próbne egzaminy

              W dniach 8-10 marca 2017 odbyły się w naszej szkole egzaminy próbne. Z arkuszami zmagali się zarówno przyszli maturzyści, jak i uczniowie klas 3 gimnazjum. Egzaminy były przeprowadzone nie tylko po to, aby sprawdzić przygotowanie uczniów, ale też, aby uczniowie poznali procedury i oswoili się z dość stresową atmosferą egzaminów.

            • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

              W dniu 1 marca - w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, reprezentanci wszystkich klas Zespołu Licealno - Gimnazjalnego wyjechali do Wrocławia na Cmentarz Osobowicki pod  opieką pani Beaty Sadowskiej i pani Wioletty Pilarskiej, aby wziąć udział w głównych obchodach na Dolnym Śląsku. Braliśmy udział wraz z pozostałym uczestnikami w uroczystym przemarszu spod głównej bramy pod pomnik Ofiar Systemu Komunistycznego. Nieśliśmy ze sobą symboliczną: biało-czerwoną wiązankę i dwa znicze, które na koniec uroczystości złożyliśmy pod w/w pomnikiem.Wsłuchaliśmy się w przemówienia przedstawicieli władz wojewódzkich, miejskich, państwowych i samych, żyjących jeszcze Żołnierzy Wyklętych i Ich Rodzin (dzieci,wnuki). Ogromne wrażenie wywarł  na nas Apel Poległych Żołnierzy i Salwy Honorowe na cześć pomordowanych ofiar w latach 1944-1963.
              W Szkole też upamiętniliśmy ten dzień w godny sposób: pogadanki historyczne, minuta ciszy czy gazetka w holu głównym. 
               Pamiętając o Naszej Historii Dbamy o Przyszłość Młodych Pokoleń
              Beata Babij-Sadowska

            • Warsztaty patriotyzmu

              W lutym 2017r. klasy drugie liceum wzięły udział w warsztatach w ramach projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu prowadzonych przez absolwenta naszej szkoły, Bartka Maturę. Warsztaty składały się z trzech etapów: Parlament 2.0, Moje miasto 2.0 oraz Od narzekania do działania, w czasie których, w ramach gry edukacyjnej wcielaliśmy się w rolę posłów, wybieraliśmy rząd, uchwalaliśmy ustawy oraz budżet, wybieraliśmy wójta oraz radę gminy, a na koniec stworzyliśmy plan projektu społecznego, który będziemy w najbliższym czasie realizować w rzeczywistości, w ramach akademii. Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się, czym przejawia się nowoczesny patriotyzm, a przy tym świetnie się bawiliśmy. 
              Trzymajcie kciuki za realizację naszego projektu...!!!;)

            • Nasz licealista jedzie do Brukseli

              Uczeń klasy maturalnej LO w Długołęce, Andrzej Sznajder, został laureatem konkursu z wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Integracja Europejska - wczoraj i dziś”. Konkurs został przeprowadzony wśród uczniów klas licealnych. Patronat nad konkursem sprawowało Biuro Pani europoseł Lidii Geringer de Oedenberg. Uczniowie przez 45 minut zmagali się z testem składającym się z 30 pytań związanych z tematyką unijną.  Główną nagrodą ufundowaną przez Panią europoseł Lidię Geringer de Oedenberg jest czterodniowy pobyt w stolicy Belgii. W naszej szkole konkurs nadzorowała pani Anna Zagórska.

              Życzymy laureatowi wspaniałych wrażeń, bogatej wiedzy z wyjazdu i dalszych sukcesów.

            • Spotkanie z Zeusem

              9 grudnia na drugiej godzinie lekcyjnej pod opieką Pani Beaty Babij-Sadowskiej przedstawialiśmy mity greckie. Przebrani w stroje starożytnych Greków wcieliliśmy się w role: bogów i herosów poznanych na lekcjach historii i języka polskiego. Wykazaliśmy się dużą pomysłowością i dyscypliną (praca metodą projektu).

            • Licealiści badają KOŚCI

              7 grudnia uczniowie klas 3AB LO, uczęszczający na biologię w zakresie rozszerzonym, mieli okazję brać udział w warsztatach na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

              Spotkanie dotyczyło antropologii fizycznej. Nasi Maturzyści mieli okazję dowiedzieć czym się zajmuje ta dziedzina nauki, mieli możliwość nauczyć się rozpoznawać płeć męską i żeńską mając do dyspozycji czaszkę oraz miednicę, zobaczyli różne deformacje układu szkieletowego. Mieli również okazję poznać atuty studiowania na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

            • Wycieczka do Szklarskiej Poręby

              Uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum w dniach od 28 listopada do 3 grudnia 2016 byli na wycieczce w Szklarskiej Porębie zorganizowanej przy współpracy z "Fundacją Dziewczynka z zapałkami". Przemierzając okoliczne szlaki turystyczne obejrzeliśmy Krzywe Baszty, Krucze Skały, Wodospad Kamieńczyka i inne. W Szklarskiej Porębie zwiedziliśmy Dom Gerharda i Carla Hauptmannów, Muzeum Minerologiczne i Stację GOPR. Noclegi i zdrowe wyrzywienie było zapewnione przez "Dom Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia" w Szklarskiej Porębie. Zachęcam do obejrzenia zdjęć pamiątkowych w galerii zdjęć – albumie fotograficznym.

              RS

            • Zaczarować publiczność…

              23 listopada 2016r. klasy drugie LICEUM odwiedziły Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce, aby obejrzeć monodram pt. „Ja jestem Żyd z Wesela” w wykonaniu Zbigniewa Walerysia, wybitnego polskiego aktora związanego z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Spektakl powstał na podstawie opowiadania Romana Brandstaettera.

              Niesamowita gra aktorska pana Walerysia sprawiła, że w czasie trwania inscenizacji dosławnie nie mogliśmy oderwać od niego wzroku, a część z nas wzięła czynny udział w przedstawieniu. Po zakończonym spektaklu przyszła pora na gromkie brawa i kwiaty, a następnie pytania o historię powstania monodramu oraz ciekawe anegdoty z prywatnego i aktorskiego życia pana Walerysia.

              Alicja Gunia, zdj. Ola Ł.

            • WYCIECZKA 1A LO

              Może nie jesteśmy taternikami, ale wybraliśmy się w listopadowe dni na wycieczkę do Zakopanego. Przy wjeździe do tego pięknego miasta przywitały nas zaśnieżone góry, które w blasku słońca wyglądały wspaniale. Pierwszego dnia pojechaliśmy kolejką na Gubałówkę. Tam zażyliśmy krótkiego spaceru. Po kolacji mieliśmy jeszcze siły potańczyć na dyskotece.

              Nazajutrz pojechaliśmy na dwunastokilometrowy spacer po Tatrzańskim Parku Narodowym, a potem czekała nas jeszcze wizyta w muzeum Parku. Przed powrotem do hotelu, zatrzymalismy się, aby zobaczyć arcyciekawy cmentarz i drewniany kościół na Pęksowym Brzyzku. Dziwnie brzmiąca nazwa oznacza skrawek posiadłości niejakiego Pęksa. Ostatnim punktem naszej trzydniowej wycieczki był Ojcowski Park Narodowy, gdzie zobaczyliśmy między innymi przepiękny Zamek Pieskowa Skała i Maczugę Herkulesa. W godzinach wieczornych wróciliśmy do Długołęki.

              Wycieczka była równie udana, jak pogoda, która nam dopisała.

                

          • Święto Niepodległości

          • 09.11.16r.  w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca Święto Niepodległości. W tym dniu swą obecnością zaszczyciła nas pani Dominika Arendt - Wittchen, przedstawicielka Inicjatywy Historycznej z Wrocławia. Byli  też z nami przedstawiciele władz lokalnych. 

            Uczniowie przedstawili program artystyczny. Jego treść nawiązywała  do historycznych wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Scenariusz przygotowany pod opieką p. Beaty Babij – Sadowskiej, obejmował całą historię Polski ze szczególnym uwzględnieniem walki o polskość w XIX w. i  czasy I i II wojny światowej. Podczas prezentacji programu podkreśliliśmy wagę Powstania Warszawskiego, pokazaliśmy fragmenty dwóch filmów „ Warszawa przed 39r.” i „Miasto ruin”. 

            Na koniec uczniom: Weronice Chojnackiej, Grzegorzowi Bąkowi, Julii Miroforidu, Viktorii Kostrzewińskiej, Andrzejowi Sznajderowi, Dorocie Puzio, wręczono nagrody i  drobne upominki, ufundowane przez dyrekcję i gościa honorowego, w ramach wyróżnień w konkursie „List do Powstańca”.


            Dziękujemy wszystkim za obecność 
            Dyrekcja, Samorząd Uczniowski i uczniowie.

          • Ekologicznie fantastycznie - sukces naszych uczniów

          • 25 października w Urzędzie Gminy Długołęka odbyło się podsumowanie projektu „Ekologicznie fantastycznie – w szkole i na wakacjach”. W ramach projektu uczniowie klas drugich gimnazjum mieli okazję pojechać na wycieczkę jednodniową do Krośnic oraz uczestniczyli w warsztatach związanych ze zdrowym odżywianiem.  Odbyły się również konkurs na zaprojektowanie gry edukacyjnej „Środowisko to nie śmietnisko”.  Uczniowie naszej szkoły z klas 2b i 2c: Jakub Ożga, Wiktor Teżyk, Zosia Curkowicz, Nikola Kaszewska, Wiktoria Tomczyk, Nikola Górka, Juliana Lewandowska, Piotr Domżalski oraz Dominik Kaczmarczyk wygrali!!! Nagroda była fantastyczna ich gra zostanie wyprodukowana w nakładzie 500 sztuk, rozdana do szkół w naszej gminie.

            Gratulujemy naszym wspaniałym gimnazjalistom i życzymy dalszych sukcesów.

            K. Włażewska

          • Wyjście do kina - "Wołyń"

          • Trudna historia dotycząca stosunków polsko-ukraińskich w okresie II wojny światowe stała się tematem filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”. Uczniowie LO i uczniowie trzecich klas gimnazjalnych wyjechali w Dniu Edukacji Narodowej do Wrocławia na projekcję tego filmu. Cisza, która panowała na sali kinowej, łzy w oczach uczniów były wymowniejsze od słów.

            Dzięki Smarzowskiemu zobaczyliśmy, jak mogły wyglądać tragiczne wydarzenia tamtego czasu. Reżyser nie unikał drastycznych scen, dramatyczne obrazy niejednego ucznia zmusiły do płaczu. Nie chodziło w filmie o wskazanie winowajców, o dokonanie oceny historycznej i politycznej. Nie chodziło o rachunek krzywd i jakąkolwiek rozliczeniową tezę. Zobaczyliśmy ludzi różnych narodowości: Ukraińców, Polaków, Niemców, Rosjan uwikłanych w skomplikowane narodowe, społeczne i osobiste związki, które doprowadziły do krwawych, okrutnych wydarzeń w lipcu 1943 roku. W tym sensie „Wołyń” jest znakiem pamięci, a nie rozliczenia.

            Po seansie byliśmy wstrząśnięci. Jeszcze długi czas będziemy rozpamiętywać tę dramatyczną opowieść i debatować nad okrutną historią, jaka dotknęła naszych przodków.

            Andrzej Sznajder

          • Nasi stypendyści!

          • Czwartego października, w szkole w Siedlcu odbyła się gala wręczenia stypendiów najbardziej uzdolnionym uczniom z całej gminy Długołęka. Przyznano łącznie 77 stypendiów, w tym 73 naukowe, 3 stypendia artystyczne i jedno za olimpiady przedmiotowe. ZLG ma się czym pochwalić, ponieważ uczniowie wielu uczniów otrzymało stypendia:

            Stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce:

            1.      Wiącek Patrycja - gimnazjum,

            2.      Dyl Szymon - gimnazjum,

            3.      Kozak Marcin - gimnazjum,

            4.      Skrobek Maria - gimnazjum,

            5.      Kuczma Julia - liceum ogólnokształcące,

            6.      Szymczak Karolina - liceum ogólnokształcące,

            7.      Beneś Tomasz - liceum ogólnokształcące,

            8.      Mazur Anna - liceum ogólnokształcące,

            9.      Wolak Konrad - liceum ogólnokształcące,

            10.  Gunia Alicja - liceum ogólnokształcące,

            11.  Ciosek Magdalena - liceum ogólnokształcące,

            12.  Jarki Wioletta - liceum ogólnokształcące,

            13.  Chojnacka Weronika - liceum ogólnokształcące,

            14.  Pawłowska Patrycja - liceum ogólnokształcące,

            15.  Roszkowska Joanna - liceum ogólnokształcące.

            Stypendium za osiągnięcia w twórczości artystycznej:

            1.      Piekut Maria - gimnazjum,

            2.      Dolecka Weronika - liceum ogólnokształcące,

            3.      Haba Łukasz - liceum ogólnokształcące.

            Stypendium Prezesa Rady Ministrów:

            Gunia Alicja - liceum ogólnokształcące.

            Wszystkim prymusom serdecznie gratulujemy.

            Joanna Roszkowska

          • Salon Maturzystów

          • 29 września uczniowie kl. III naszego Liceum uczestniczyli w zajęciach z cyklu „Jak dobrze przygotować się do matury…” w ramach organizowanego we Wrocławiu „SALONU MATURZYSTÓW”. Spotkania odbyły się w budynku Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie otrzymali rzetelne informacje o tym, co zrobić, aby poradzić sobie na maturze. Mieli także możliwość zapoznania się z ofertą wrocławskich uczelni publicznych tj. Uniwersytet Wrocławski, Politechnika, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Wychowania Fizycznego.

            Na korytarzach w budynku D-20 odbyły się swoiste Targi Edukacyjne- uczelnie z całej Polski reklamowały i zachęcały przyszłych studentów do studiowania na ich kierunkach.

            Uczniowie, po wypełnieniu odpowiedniej ankiety, otrzymali bezpłatnie informatory z ofertą uczelni wyższych z całej Polski.

            Marta Młot

          • Lorem Ipsum

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

          • Lista galerii

            brak danych
    • Kontakty

      • Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce
      • tel. dyrektor/sekretariat: 71 315 22 89; tel. pedagog szkolny: 71 315 16 78
      • ul. Szkolna 40 55-095 Mirków Długołęka Poland
      • Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, e-mail: korzuch@infoic.pl
      • Zdjęcia umieszczone na stronie szkoły i facebooku nie są portretami i służą wyłącznie promocji szkoły.
      • https://www.facebook.com/zlg.dlugoleka/
    • Logowanie