• Rocznik 2013/2016

• Wychowawca: Agnieszka Narolska

24 maja 2015

W klasie 2a gimnazjum dość nietypowo omawia się lektury. Tworzymy najróżniejsze filmiki, plakaty czy piosenki, jak to miało miejsce w przypadku II części „Dziadów ” Adama Mickiewicza. Postanowiliśmy na lekcji zająć się duchami, które w utworze wieszcza pojawiają się podczas obrzędu. Zjawy te można podzielić na tak zwane duchy cięższe i lżejsze. Na pierwszy ogień poszedł najcięższy duch, czyli Widmo Złego Pana. Klasa przyszła ubrana na czarno, aby podkreślić symboliczne znaczenie tego ducha. Później zaczęliśmy tworzyć piosenkę, która w współczesny sposób miała przedstawić jego przewinienia. Nieskromnie przyznamy, że wyszło to nam naprawdę dobrze. Następnie zabraliśmy się za duchy dzieci. Weronika przy tej okazji przedstawiła nam niesamowity taniec we własnej choreografii. Kolejnym wyzwaniem był duch pastereczki Zosi. Z tej okazji klasa przyszła ubrana na biało, aby podkreślić niefrasobliwość urodziwej panny. Były jeszcze przyśpiewki, filmiki (filmik od kilku dni widnieje na stronie szkoły. Tak o to przerobiliśmy całą lekturę i nie zabrakło nam przy tym niezłej zabawy.
          Magda i Werka

15 maja 2015

Żeby tradycji stało się zadość, uczniowie 2a stworzyli interpretację "Romea i Julii". Trzeba przyznać, że w doskonały sposób przedstawili współczesną wersję tego utworu. Chcielibyśmy dodać, że wszystkie widoczne rekwizyty miały podkreślić niezwykłe emocje aktorów. Liczymy na waszą życzliwą aktywność i klikanie łapek!
          Marta i Antos