• EGZAMINY POPRAWKOWE 2021/2022

• MATEMATYKA z Panią Wiolettą Kowalską - egzamin jest podzielony na dwie grupy:

GRUPA I - 25.08.2022 godz. 8.00

GRUPA II - 25.08.2022 godz. 11.30

MATEMATYKA z Panią Eweliną Mielczarek - 25.08.2022 godz. 8.00

BIOLOGIA/GEOGRAFIA - 25.08.2022 godz. 8.00

CHEMIA - 26.08.2022 godz. 8.00

JĘZYK POLSKI - 26.08.2022 godz. 8.00

JĘZYK ANGIELSKI - 26.08.2022 godz. 8.00

• Uwaga! Konsultacje społeczne!

• Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa  http://www.dobrawidawa.pl/ serdecznie zaprasza mieszkańców do aktywnego włączenia się w proces powstawania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2023-2027.
            Młody człowieku, możesz mieć realny wpływ na to, co dzieje się w twoim regionie.

Konsultacje to cykl spotkań - warsztatów w każdej z 10 gmin Partnerstwa. Zapraszamy!

• Młodzież podczas gry terenowej w Parku w Szczodrem.
          • PIKNIK OLIMPIJSKI Z OKAZJI DNIA DZIECKA

• 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele liceum przygotowali dla uczniów PIKNIK OLIMPIJSKI. Podczas spotkania w Parku w Szczodrem została zorganizowana gra terenowa.

Uczniowie przy pomocy mapy mieli odnaleźć miejsca, w których rozwiązywali określone zadania. Wiedza, błyskotliwość i sprawność fizyczna to był przepis na sukces. Reprezentacja klasy 2b zdobyła pierwsze miejsce i otrzymali nagrodę główną. Pogoda i humory dopisały, więc wszyscy świetnie się bawili.

Organizatorzy: Mariusz Kowalski, Agnieszka Narolska

• Uczestnicy wycieczki przed Kościołem Pokoju
          • Wyjazd licealistów w ramach programu rządowego „Poznaj Polskę”

• W ramach rządowego projektu „Poznaj Polskę”, 24 maja 2022 r. zorganizowana została wycieczka uczniów Liceum Ogólnokształcącego do Wałbrzycha oraz Świdnicy. Podczas wyjazdu uczniowie mieli możliwość poznania głównych atrakcji rejonu, m.in. zamku Książ, palmiarni czy Kościoła Pokoju.

Wyjazd miał charakter interdyscyplinarny, łącząc edukację historyczną, geograficzną oraz polonistyczną. Dał też okazję do zwieńczenia szkolnego projektu MITOLOGIA, który poprzez różne formy wyrazu był realizowany w bieżącym roku 2021/2022 i kładł nacisk na realizację jednego z najważniejszych priorytetów MEN, tj. wprowadzenie w dziedzictwo cywilizacyjne Europy.

Wycieczka zorganizowana została dzięki wsparciu finansowemu samorządu gminnego, który propaguje program rządowy „Poznaj Polskę”. Przedmiotem wspomnianego przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego. Umożliwia uczniom poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Projekt ten ma wspomóc realizację podstawy programowej dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pozwalając urozmaicić zajęcia lekcyjne, rozszerzając je o aspekty praktyczne.  Przyznawane przez Ministra w formie dotacji środki pieniężne, przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. Z dotacji w wysokości 70% całkowitych kosztów wyjazdu skorzystało 45 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Długołęce.

Dziękujemy władzom Gminy Długołęka za udzielone wsparcie.

Karolina Żarnowska

nauczyciel języka polskiego

• Dzień Dziecka

• Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, uśmiechu na kazdy dzień, radości z każdej chwili i wielu sukcesów. Zapraszamy Was Kochani na Piknik Olimpijski, który odbędzie się w godzinach 8:15-12:00 w Parku w Szczodrem. Życzymy udanej zabawy!

• Słońce, pomarańcze i pozytywne wibracje, czyli Portugalia

• W dniach 14.03. - 18.03.2022 r. w Amarante odbyła się krótkoterminowa wymiana młodzieży w ramach projektu Erasmus Plus „Off the Beaten Path”. Udział wzięło dwóch nauczycieli i trzy uczennice z naszej szkoły.

W poniedziałek 14 marca po uroczystym powitaniu wszystkich gości przez władze miasteczka i szkoły, uczniowie szkoły zaprezentowali nam tradycyjną muzykę portugalską. Po lunchu podzieleni na grupy ruszyliśmy w miasto, odnajdując zabytki zawarte w grze terenowej. We wtorek odwiedziliśmy Marco the Canaveses, w którym zobaczyliśmy unikatowy, nowoczesny kościół babtystów oraz urokliwe romańskie miasto Tongobringa. Następnego dnia zwiedziliśmy Amarante, którego uliczki owiewał piasek znad Sahary. Przewodnik przybliżył nam historię i architekturę tego miasta. Po południu udaliśmy się do kawiarni na koncert muzyki wykonanej na tradycyjnym instrumencie - Violi Amarantinie oraz spróbowaliśmy tradycyjnych portugalskich wyrobów cukierniczych. W czwartek odbyło się spotkanie koordynatorów projektu, a w tym czasie  uczniowie pracowali nad prezentacjami. Dzień zakończył się uroczystą kolacją przy akompaniamencie pięknej muzyki i wręczeniem certyfikatów uczestnikom projektu. Tradycyjnie ostatniego dnia międzynarodowe grupy uczniów przedstawiały rezultaty swojej pracy – prezentacje dotyczące historii, architektury i społeczności odwiedzanych miejsc. Po zakończeniu spotkania pojechaliśmy do Porto, przepięknego miasta nad oceanem. Wyjazd do Portugalii uważamy za  bardzo udany. Jesteśmy zauroczeni unikatowym klimatem miasteczek, niezwykłymi okolicznościami przyrody i atmosferą, którą tworzą niezwykle serdeczni mieszkańcy.

Autor: uczestniczki wymiany