• Konsultacje

• Szanowni Państwo, zapraszamy na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 5 grudnia w godzinach: 17:00-18:00.

• Poczet Sztandardowy LO w Długołęce
          • Spacer dla Niepodległej

• 10 listopada 2023 r. społeczność liceum wyszła na wspólny spacer ulicami Długołęki - dla Niepodległej. Wydarzenie miało na celu uczczenie 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
            W tej doniosłej chwili nie zabrakło niczego - ani oprawy artystycznej, ani ducha patriotyzmu. W rytm werbla i trafnych mimo upływu czasu słów polskich myślicieli oraz Ojców Niepodległości, ze śpiewem "Niepodległej, niepokornej" na ustach, uczestniczy dotarli pod Urząd Gminy Długołęka, gdzie czekał Wójt Wojciech Błoński, Opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Emil Sozański, przedstawiciele Działu Promocji oraz Zespołu Obsługi Ekonomiczno- Administracyjnej Jednostek Oświatowych. O bezpieczeństwo zebranych zadbali funkcjonariusze Policji z Długołęki, którzy asystowali społeczności szkolnej podczas pochodu. Pod pomnikiem Orła w muzycznej wędrówce przez historię Polski oddano hołd Bohaterom poległym za Ojczyznę i tym, którzy swą młodość poświęcili służbie ku Jej chwale.
            W ramach projektu BohaterOn, niejednokrotnie już wspominanym, do której przystąpiło liceum pojawił się podczas występu repertuar nawiązujący do Powstania Warszawskiego - piosenka "Dziś idę walczyć, mamo" na podstawie tekstu Józefa Szczepańskiego, ps.Ziutek, młodzieńca poległego w walkach powstańczych. Wzruszające wykonanie przypadło Mikołajowi Markowskiemu, Jakubowi Hajdaniakowi oraz chórowi szkolnemu. Małgorzata Musialska wykonała utwór "Warszawo ma", który nawiązywał do losów obróconej w perzynę podczas wojny stolicy.

Serdeczne gratulacje dla Artystów, a także podziękowania dla osób zaangażowanych i uczestniczących w tej wyjątkowej uroczystości.

Organizatorzy:
            Karolina Żarnowska