• Pałac Zwinger w Dreźnie
          • Florencja Północy zimową porą

          • We wtorek 5 grudnia 2023 r., wczesnym rankiem, 48 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Drezna. Celem naszej wyprawy było zwiedzenie miasta, a także wizyta w muzeach. Wszystko to mieliśmy sfinalizować pobytem na tradycyjnym jarmarku świątecznym. Po około 4 godzinach podróży rozpoczęliśmy zwiedzanie z przewodnikiem starego miasta w tym: Pałacu Zwinger, Opery, Katedry, Tarasów Brüla, Albertinum, barokowego protestanckiego kościoła Frauenkirche oraz Porcelanowego Pochodu Książąt. Po krótkiej przerwie na lekki posiłek ponownie ruszyliśmy podziwiać skarby „Alte Stadt”, tym razem komnat barokowego Pałacu Zwinger, w którym znajduję się światowej sławy Galeria Obrazów Starych Mistrzów, bogate zbiory dzieł malarstwa europejskiego z okresu od XV do XVIII wieku, oczom naszym ukazały się arcydzieła takich malarzy jak RembrandtRubens czy Canaletto. Mieliśmy również okazję podziwiać kolekcję historycznych wyrobów porcelanowych, w tym wyroby chińskie, japońskie czy koreańskie. Ostatnim punktem programu była wizyta na jarmarku świątecznym, a właściwie zwiedzanie wielu stoisk, znajdujących się w różnych punktach starego miasta. Wtedy też przyszedł czas na posiłek w postaci tradycyjnego „bratwursta”, a dla szukających pamiątek i prezentów czas poszukiwań i zakupów.

            Opiekunowie: Przemysław Olszewski, Danuta Łobos-Pulnik

        • Logo programu Erasmus+
          • Budapest mobility

          • Czy zastanawialiście się kiedyś jak żyje się naszym rówieśnikom w krajach Unii Europejskiej? Czy interesowało Was, który z tych krajów jest w czołówce pod względem warunków edukacyjnych dla absolwentów szkół średnich? Gdzie najlepiej jest mieszkać, pracować, rozwijać się? Gdzie spędzić starość by była spokojna, wesoła i godna? Te i inne pytania zadawaliśmy sobie podczas pobytu w Budapeszcie, w trakcie pierwszego spotkania młodzieży w ramach projektu Erasmus+ p.t."Being Human in European Union". W trakcie realizacji projektu będziemy porównywać różne etapy w życiu mieszkańców sześciu krajów Unii Europejskiej: Węgier, Litwy, Hiszpanii, Portugalii, Danii i Polski, od momentu przyjścia na świat do chwili śmierci. Przez ostatni tydzień (30.10.2023-03.11.2023) przebywaliśmy w Budapeszcie, na Węgrzech. To przepiękne miasto pomimo listopadowego chłodu przywitało nas bardzo gorąco. Na lotnisku czekali na nas zaangażowani w projekt uczniowie i nauczyciele. Zintegrowaliśmy się bardzo szybko, a cały tydzień  wypełniony był przeróżnymi aktywnościami związanymi z tematyką projektu. W tej części skupiliśmy się na życiu dzieci od momentu ich przyjścia na świat do lat dwunastu. Uczestniczyliśmy w wykładach, warsztatach, dyskusjach i spotkaniach. Miłym akcentem była wizyta w muzeum zabawek, budapesztańskim przedszkolu i szkole podstawowej. Miło było na chwilę cofnąć się  w czasie i powspominać beztroski czas dzieciństwa. Poza zajęciami czas wypełniały nam wędrówki po Budapeszcie oraz inne atrakcje proponowane przez naszych węgierskich kolegów. Tydzień minął bardzo szybko. Choć chwila pożegnania była smutna, to już czekamy na następny przystanek projektu. Już w marcu kolejny wyjazd. Tym razem będzie to Hiszpania. Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

      • Kontakty

        • Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce
        • tel. dyrektor/sekretariat: 71 315 22 89; tel. pedagog szkolny: 71 315 16 78
        • ul. Szkolna 40 55-095 Mirków Długołęka Poland
        • Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, e-mail: korzuch@infoic.pl
        • Zdjęcia umieszczone na stronie szkoły i facebooku nie są portretami i służą wyłącznie promocji szkoły.
        • https://www.facebook.com/zlg.dlugoleka/
      • Logowanie