• 2012 Otrzęsiny uczniów Gimnazjum

• Otrzęsiny pierwszych klas gimnazjum.
          Jedna z najważniejszych imprez, czyli otrzęsiny. Jest to uroczystość polegająca na przywitaniu pierwszych klas gimnazjum. Głównym celem zabawy jest integracja i poznanie się. Po piątej godzinie lekcyjnej, około godziny 12:30, kilkoro uczniów z klasy 2c zebrało się w salce na plebanii przy kościele im. Świętego Michała Archanioła w Długołęce. Rozpoczęły się wtedy próby oraz przygotowania. Po godzinie 15 zjawili się uczniowie. Jedną z wielu konkurencji było malowanie twarzy każdego z uczestników. Wszyscy tworzyli karykatury swoich kolegów. Będzie je można oglądać na wystawie w naszej szkole. Kolejną atrakcją otrzęsin była prezentacja talentów. Czworo z uczniów klasy 2c zaprezentowało swój talent wokalny, śpiewając „Zanim pójdę” zespołu Happysad. Oczywiście nie zabrakło Bartka recytującego okolicznościowy wiersz! Następnie wszyscy z zapałem tańczyli w rytm popularnej dyskotekowej, piosenki. Działo się to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody. Miłą zabawę i atmosferę ugruntowała nauka tańców. Karolina próbowała nauczyć pierwszoklasistów podstawowych kroków do zorby. Było trochę ciężko . Udało się jednak! Po wielu próbach w miarę poprawnie na trawniku wszyscy wykonali krok podstawowy. A potem zaczęło się szaleństwo, czyli taniec belgijski. Wszystko udało się perfekcyjnie. Wydaje mi się, że wszyscy świetnie się razem bawili.

Kamila, Ewelina i Klaudia

Otrzęsiny klasy 1 a okiem uczestników

Na otrzęsinach podobało mi się bardzo, ponieważ można się było bliżej poznać – Karolina
          Było zabawnie, szczególnie podczas tańców- Marlena