• Reporterzy donoszą...

• Czyli uczennice klasy 2. ( Gosia i Ola- DOBROWOLNIE:)) napisały o otrzęsinach klas I LO

28.10.2008 roku odbyły się otrzęsiny klasy pierwszych w Liceum Ogólnokształcącym w Długołęce. Organizatorami imprezy byli uczniowie klas drugich oraz opiekun samorządu szkolnego, Paweł Mroczkowski.

Pierwszą i najważniejszą sprawą był strój. Pierwszoklasiści musieli przebrać się za anioły. Ten zaś, kto nie posiadał odpowiedniego przebrania, był zmuszony oddać się w ręce starszych koleżanek, by zostać pomalowanym. Oczywiście dla kontrastu starsi licealiści byli przebrani za diabły. Podczas całej imprezy „kociaki” stawiały wyzywanie przeróżnym konkurencjom. Wśród konkurencji nie zabrakło rzutów jajkiem w tarczę, picia mleka, konkursu karaoke czy też łowienia skarbów…w kisielu. Oczywiście, każdy występ był oceniany przez jury w składzie: matematyczka, Wioletta Kowalska, nauczyciel wychowania fizycznego, Mariusz Kowalski. Popisy najmłodszych uczniów długołęckiego liceum oceniali także uczniowie, czyli Karolina Kościelak i Konrad Przyklenk. Jak nie trudno się domyślić głosy były podzielone, ponieważ obie klasy pierwsze były rewelacyjne. Mariuszowi Kowalskiemu przypadł do gustu niewątpliwe głos jednej z uczennic klasy 1B LO, Nicoletta Żmuda.

Uczniowie klas pierwszych włożyli dużo wysiłku w to, by ich występy były nie tylko perfekcyjne, ale i zabawne. Można więc powiedzieć, że połączyli dobre z pożytecznym, gdyż poprzez ciężką pracę, jaką było wykazanie się różnymi zdolnościami, zdobywali punkty i przy okazji świetnie się bawili.
            Po wszystkich konkurencjach nadszedł czas na podliczenie punktów i ogłoszenie, kto został zwycięzcą. Z minimalną przewagą punktową wygrała klasa 1B. Nagrodą dla zwycięzców jest tygodniowe zwolnienie z pytania- ze wszystkich przedmiotów! Zaś klasa przegrana musiała zostać i posprzątać salę po występach. Warto podkreślić, że wysoki poziom zabawy - jak wiadomo dobra zabawa, to zabawa z klasą.

Małgorzata
          Gałdzińska